Zupa będzie jeszcze lepsza jeżeli zapamiętasz tą zasadę.Pixabay / ivabalk

Najczęstszy błąd przy gotowaniu popularnych zup. Lepiej go unikać, może sporo kosztować, nie chodzi tylko o smak

Zupa niekiedy bywa własnie tym czego nam potrzeba. Istnieje ogrom wariantów przygotowania takiego posiłku. Jedni gustują w rosole, inni w znakomitej jarzynowej bądź krupniku. Istnieją jednak pewne zasady, dzięki którym nasza wymarzona zupa będzie jeszcze lepsza. Ta wiedza może okazać się niezwykle użyteczna. Tym bardziej, że nie chodzi o walory smakowe.

Nie da się ukryć, że zupa pełna warzyw to zdrowy i w miarę lekki posiłek, który może nam dostarczyć całej masy składników odżywczych. Okazuje się, że jeden błąd może sprawić, że zupa będzie miała ich o wiele mniej. Czego powinniśmy się wystrzegać?

Cudowny nawóz z 3 składników. Pomidory i ogórki będą po nim rosły jak szaloneCudowny nawóz z 3 składników. Pomidory i ogórki będą po nim rosły jak szaloneCzytaj dalej

Zupa i błąd, który popełnia wiele osób

Praktycznie w każdej potrawie można popełnić błąd, który doszczętnie rujnuje jej smak. Tym razem pochylimy się nad działaniami, które w znacznym stopniu wpływają na wartości odżywcze. Zupa pełna warzyw ma ich naprawdę sporo i prawdopodobnie nikogo nie trzeba przekonywać do zdania, że warto od czasu do czasu posilić się taką strawą. Warto jednak wiedzieć co robić by uzyskać z niej jak najwięcej składników dobrych dla naszego organizmu.

Dzisiaj grzeje:

  1. Piła własnej roboty napar z liści laurowych tylko 3 dni. Z ciałem kobiety zaczęły dziać się nieprawdopodobne rzeczy
  2. Ostrzegają przed siecią 5G w Polsce. W rzeczywistości chodzi o coś innego

Ziemniaki w zupie

Wiele osób zastanawia się, kiedy powinno dodawać się ziemniaki do zupy. Jedni twierdzą, że najlepiej na początku gotowania, inni uznają za słuszne dorzucenie ich do bulgoczącego wywaru. Niektórzy zaryzykowaliby nawet stwierdzenie, że ziemniaki powinno gotować się osobno. Jaka jest prawda na ten temat?

Okazuje się, że ziemniaki zachowują najwięcej wartości odżywczych wówczas, gdy wrzucimy je do wrzącej wody. Warto o tym pamiętać, jeżeli chcemy, aby nasza zupa była zdrowsza. Mało kto zdawał sobie sprawę, że ziemniaki umieszczone w zimnej wodzie powoli wytracają potrzebne naszemu organizmowi składniki takie jak witaminy i minerały. W związku z tym nie należy ich trzymać w takich warunkach dłużej niż przez 15 minut.

Najlepsze newsy:

  1. Wielu pije ją prawie codziennie, a nie wie jakie spustoszenie wywołuje dla organizmu. Trucizna o smaku ambrozji dewastuje nasz organizm
  2. Zrobili sobie zdjęcie w górach. Gdy przyjrzeli się dokładnie, co mieli za plecami, zaniemówili
  3. Przyrządzając fasolkę szparagową, zawsze pamiętaj o 2 zasadach. Jeśli je zignorujesz, skutki mogą być opłakane
  4. Nie masz pomysłu co ugotować na obiad? Takich kotletów jeszcze nie jadłeś
  5. Nowa, jeszcze pyszniejsza wersja słynnej surówki z KFC. Kapustę zastąpisz uwielbianym warzywem
  6. COVID-19 w reprezentacji Polski. Stwierdzono nowe zakażenie, cała drużyna w kwarantannie

Źródło: mamadu.pl

Następny artykuł