ZupaPani Agnieszka, Facebook.com/1000 pomysłów na obiad i nie tylko

Jak nazywa się zupa ze zdjęcia? Dla wielu jest najgorszym wspomnieniem z dzieciństwa

Zupa jest często dla najmłodszych jednym z gorszych posiłków. Tak samo było z lanymi kluskami na mleku, które wielu kojarzą się z czasami dzieciństwa. Na jednej z Facebookowych grup postanowiono powrócić wspomnieniami do tego szybkiego dania. Komentarze internautów są podzielone. Jedni uwielbiają, inni niekoniecznie. Nie można jednak ująć zupie łatwości przygotowania, ponieważ zrobicie ją w jedyne 15 minut.

Zupa stanowi nieodłączny element dań obiadowych. Najczęściej towarzyszy drugiemu daniu, jednak w niektórych domach sama w sobie stanowi pełen posiłek. Możemy przyrządzać ją na słodko czy na słono, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Wielu smakoszom przygotowanie zupy kojarzy się z długimi godzinami spędzonymi w kuchni. Jak się okazuje, nic bardziej mylnego. Są przepisy, które zrealizujemy nawet w 30 minut. Warto szukać prostszych przepisów na prawdziwe klasyki, które kojarzą nam się z rodzinnymi obiadami. W tym artykule znajdziecie przepis na aromatyczny rosół, który zrobicie w pół godziny. Smakiem zachwyci wszystkich gości.

Jeśli chodzi o inną zupę, którą przygotujecie w dosłownie chwilę, to lane kluski na mleku. Wielu osobom ta pozycja nie kojarzy się zbyt dobrze. To jeden z klasyków, które pamiętamy z czasów dzieciństwa. Banalny przepis przekazywany jest z pokolenia na pokolenie, a co najważniejsze, jest nie tylko szybki, ale i smaczny.

Zupa na mleku to smak każdego pokolenia

Kluski z mlekiem nie brzmią wyjątkowo wytrawnie. Inną zupą, która choć nietypowa, cieszyła się dużą popularnością w ostatnich dekadach, jest ta owocowa. Zarówno jedna, jak i druga pozycja była naprawdę nielubiana przez większość najmłodszych smakoszy. Na temat zupy owocowej pisaliśmy tutaj.

Nie tylko za napoje słodzone zapłacimy krocie. Już wiadomo, jakie produkty spożywcze podrożeją najbardziejNie tylko za napoje słodzone zapłacimy krocie. Już wiadomo, jakie produkty spożywcze podrożeją najbardziejCzytaj dalej

Nie mniej jednak jest to jedno z tych dań, które od razu pozwala nam wrócić do wspomnień z czasów dzieciństwa. Na jednej z Facebookowych grup o nazwie "1000 pomysłów na obiad i nie tylko" pojawił się wpis na temat lanych klusek na mleku. Komentarze są podzielone. Wszyscy internauci oczywiście kojarzą to danie, ale nie wszyscy darzyli je sympatią.

- Koszmar mojego dzieciństwa, do tego dołączę kaszę mannę, horror i więcej łez było w zupie niż mleka, co dziwnie lubię kaszę manna i lane kluski ale w rosole, a moja mama co rano serwowała nam zupy mleczne, koszmar mojego dzieciństwa - pisze jedna z internautek. Wśród komentarzy znalazł się również taki, który odnosi się do tego, że jest to chyba smak każdego pokolenia.

Przepis na kultowe, lane kluski na mleku

Składniki:

  • 2 szklanki mleka
  • 1 jajko
  • 2,5 łyżki mąki
  • szczypta soli morskiej
  • 1 szklanka wody

Sposób przygotowania:

Lane kluski zaczynamy od dokładnego przesiania mąki. Następnie przesypujemy ją do dzbanka i dodajemy jajko. Całość mieszamy i wyrabiamy łyżką do momentu, aż zaczną tworzyć się pęcherzyki na powierzchni.

Do mleka dodajemy 1 szklankę wody, a następnie należy zagotować całość i posolić. Na gotujące się mleko wylewamy cienkim strumieniem przygotowane ciasto z dzbanuszka. Następnie mieszamy całość i zagotowujemy.

Zaraz po przyrządzeniu przelewamy zupę na talerze. Życzymy smacznego.

Zdjęcie wykorzystane w artykule pochodzi z grupy na portalu Facebook o nazwie "1000 pomysłów na obiad i nie tylko".

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: doradcasmaku.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł