Żwyność w sklepach dostępna na innych zasadach?Marek BAZAK/East News

Kolosalne zmiany w robieniu zakupów spożywczych. Teraz wszyscy musimy się dostosować

Żywność jest podstawowym produktem, po który najczęściej chodzi się na zakupy. Nastąpiły kolosalne zmiany w pracy sklepów największych sieci. Zmieniły się godziny otwarcia oraz limity osób.

Większość ludzi w żywność zaopatruje się w obecnych czasach w sklepach. Uginające się pod ciężarem jedzenia półki, dobra dostępność większości placówek i stosunkowo niskie ceny sprawiają, że każdego dnia tysiące Polaków robi spore zakupy. Zaszły jednak potężne zmiany w ich pracy.

Oszałamiająco szybki i łatwy przepis na ciasto bez pieczenia galaretkowiec. Żadnego wysiłku, a efekt fenomenalnyOszałamiająco szybki i łatwy przepis na ciasto bez pieczenia galaretkowiec. Żadnego wysiłku, a efekt fenomenalnyCzytaj dalej

Każdy kto kupuje żywność w sklepach, musi o tym wiedzieć

Pandemia sprawiła, że spora część codziennego życia została wywrócona do góry nogami. Świetnym przykładem są chociażby obecnie restauracje i wszelkie inne lokale gastronomiczne. Rząd podjął jakiś czas temu kontrowersyjną decyzję, która zaważy na obecności wielu biznesów z tej dziedziny.

Politycy bowiem zakazali stacjonarnej sprzedaży żywności, a goście knajp mogą jedynie zamawiać jedzenie w dowozie lub na wynos. Takie rozwiązanie sprawiło, że wiele miejsc zwyczajnie nie dało rady się utrzymać, i musiało zamknąć swoje drzwi już na zawsze.

Sklepy także zostały objęte licznymi obostrzeniami, które nierzadko przyczyniają się do problemów finansowych. Chociażby godziny dla seniorów, podczas których, wedle wielu handlowców, generowane są znacznie mniejsze przychody - a więc klientów także jest o wiele mniej niż zwykle.

Limity klientów, którzy mogą w jednym momencie przebywać w murach sklepów spowodowało, że największe sieci postanowiły zmienić godziny swojej pracy. W sklepach o powierzchni mniejszej niż 100 m2 może przebywać 1 klient na 10 m2, w sklepach powyżej 100 m2 1 na 15 m2.

Dzisiaj grzeje:

  1. Syrop, który jak żaden inny stworzy barierę ochronną przed infekcjami i wzmocni odporność. Wystarczy dodać 1 łyżeczkę do herbaty
  2. Stało się, nowe obostrzenia w podróżowaniu. Ministerstwo potwierdziło, dotyczy wszystkich Polaków
  3. Podjęła wyzwanie, przez 5 dni piła sok z selera. Niebywałe, jakich problemów się pozbyła

Inne restrykcje, takie jak przymus noszenia maseczek, odstępy czy zwiększony reżim sanitarny sprawiają, że sieci pracują z mniejszą wydajnością. Powyższe są głównymi powodami, dla których wprowadzono ogromne zmiany.

Biedronka zdecydowała się otworzyć około 400 swoich sklepów na 24 godziny. Oznacza to, że te lokale będą czynne cała dobę. Na podobny ruch zdecydowała się siec Kaufland, której 16 sklepów w największych miastach, będzie otwarte przez całą dobę dla klientów.

Kolejna ogromna sieć, tym razem Niemiecka, także powróciła do starych rozwiązań. Część sklepów Lidla pracuje od 6 do 23, a kilka lokali czynne jest całą dobę.

Ciężko stwierdzić jednak do kiedy będą obowiązywały powyższe godziny. Sklepy chcą zwiększyć swój utarg, a także pozwolić klientom na większe bezpieczeństwo rozluźniając ruch.

Co sądzicie o takich rozwiązaniach? Czy faktycznie robicie zakupy w późnych godzinach nocnych? Dajcie znać w komentarzach o waszym zdaniu.

Wieczorem pokroiła 2 główki kapusty. Rano opadła jej szczękaWieczorem pokroiła 2 główki kapusty. Rano opadła jej szczękaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Jackowski powiedział, co ma wydarzyć się w Boże Narodzenie. Bardzo niepokojące
  2. Nowy podatek już od pierwszego stycznia. Odbije się nie tylko na kieszeni konsumentów, ale i na całej branży
  3. Zamówił kanapkę z McDonald's, miała być bez sałaty, której nienawidzi. Gdy zobaczył swoje zamówienie, od razu złapał za aparat
  4. Najlepszy farsz na pierogi zrobisz z mięsa z rosołu. Nie ma doskonalszej receptury
  5. Hitowe tradycyjne placki ziemniaczane po białorusku. Deklasują przepis Gessler
  6. Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić poważne zmiany. Chodzi o testy na koronawirusa
  7. Na Śląsku powstanie planetarium przyszłości, w którym zobaczymy prawdziwe tornado. Ogromne pieniądze na modernizację

Źródło: zycie.news

Zapraszamy na naszego Instagrama

Następny artykuł