Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Galerie > NAJGORSZE polskie potrawy, obcokrajowcy nie chcą ich tknąć. Nr 4 podzieli wszystkich Polaków
26.03.2022 00:51

NAJGORSZE polskie potrawy, obcokrajowcy nie chcą ich tknąć. Nr 4 podzieli wszystkich Polaków

Polska kuchnia nie jest dla każdego. Obcokrajowcy wyjawili, jakich potraw nie tkną za żadne skarby świata.

Projekt bez tytułu (2)

Slajd 1 z 6

Projekt bez tytułu (6)

Najbardziej kontrowersyjna pozycja z listy. Bo przecież czego tu nie kochać? Mamy kapustkę, mięso i aromatyczne grzyby - dla nas prawdziwy przysmak i kulinarny skarb. A dla osoby spoza naszego kraju? To często nic innego zgniła kapusta z suszonymi grzybami, dlatego ciężko im się skusić nawet na jedną łyżkę.

Slajd 2 z 6

Projekt bez tytułu (8)

Smażona wątróbka z cebulką i jabłkiem to dla nas nie lada rarytas. Niestety, tego zdania nie podzielają obcokrajowcy, którzy patrzą na nią z niechęcią. Charakterystyczny, lekko gorzki posmak także nie przypadł im do gustu.

Slajd 3 z 6

Projekt bez tytułu (4)

Jedni kochają, a inni raczej nie pałają do nich miłością, ale nikt nie zaprzeczy, że flaczki to kultowa i sycąca zupa. Przybysze z innych krajów pozostają jednak sceptyczni wobec zupy z jelit.

Slajd 4 z 6

Projekt bez tytułu (5)

Ta pozycja już może wywołać oburzenie. Jakim cudem nasze dobro narodowe, pyszne ogórki są tak źle odbierane? Jednak obcokrajowcy nazywają je po prostu zgniłym warzywem.

Slajd 5 z 6

Projekt bez tytułu (7)

Tej pozycji nie mogło zabraknąć w zestawieniu. Bądźmy szczerzy - nawet wielu Polaków kręci z głową z obrzydzenia na myśl o zupie na bazie kaczej krwi. Nie inaczej jest z obcokrajowcami, których nieodmiennie dziwi ta tradycja kulinarna.

Slajd 6 z 6

Projekt bez tytułu (3)

Mięso z nóg wieprzowych zatopione w galarecie to nasz przysmak - najlepiej smakuje oczywiście podany z zimnym trunkiem. Jednak obcokrajowcy nie mają do nich sentymentu, konsystencja i pomysł na danie skutecznie ich odstrasza.

Tagi: