Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Węglowodany

Węglowodany

Węglowodany stanowią podstawowe źródło energii dla człowieka. Inaczej są nazywane cukrami prostymi i złożonymi.

Gorzka czekolada
27.12.2023 23:40 Naukowcy alarmują. Jedząc te czekolady możesz uszkodzić nerki

Niezależna amerykańska organizacja konsumencka przebadała 28 czekolad. W wielu z nich wykryła przekraczające normy stężenie metali ciężkich. Nadmiar kadmu i ołowiu prowadzi do poważnych zatruć, między innymi – do nieodwracalnych uszkodzeń nerek i poważnych defektów układu oddechowego. Niektóre z badanych czekolad dostępne są także w Polsce. 

picie wody
23.07.2023 17:28 Ten napój nawadnia lepiej niż woda. Aż trudno w to uwierzyć, doskonały wybór na upały

Upały potrafią się dać nam we znaki. Cieszymy się piękną pogodą, ale jednocześnie musimy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu się. Co najlepiej pić, gdy żar leje się z nieba? Okazuje się, że woda wcale nie jest najlepszym. Teraz sięgaj po szklankę z tym sokiem. 

chleb
07.07.2023 07:21 Latem babcia przechowuje chleb w inny sposób niż zwykle. Nie pleśnieje i jest dłużej świeży

Chleb jadamy właściwie codziennie. Jednak, co zrobić, by był jak najdłużej świeży? Upały sprzyjają pleśnieniu chleba, a tego przecież nie chcemy. Sposób babci na jego przechowywanie jest niezwykle skuteczny. Spróbuj koniecznie.

herbata
25.06.2023 11:35 Czy warto pić herbatę w upały? 1 rodzaj może natychmiast pomóc się ochłodzić

Gdy na zewnątrz coraz cieplej, a żar leje się z nieba- nie łatwo nam przetrwać. Taka pogoda wywołuje zmęczenie i wzmaga pragnienie. Czy herbata pomoże skutecznie ugasić pragnienie? Tak, ale tylko jej konkretny gatunek. 

co jadła Iga przed meczem?
12.06.2023 13:07 To jadła mistrzyni przed wielką wygraną. Znamy szczegóły diety Igi Swiątek

Iga Świątek po raz kolejny wygrała ważny turniej. Polska tenisistka zdobyła puchar na prestiżowym turnieju Rolanda Garrosa. Niebagatelny wpływ na fenomenalną kondycję Igi ma zapewne także jej dieta. O szczegółach jadłospisu sportowczyni informowała na swoim koncie na Instagramie.