Smakosze.pl Przepisy Aksamitne ciasto śnieżny puch, przepis na boski deser
Kadr z kanału Szefowa Kuchni udostępnionego na portalu Youtube

Aksamitne ciasto śnieżny puch, przepis na boski deser

25 marca 2022
Autor tekstu: Anna Pęcak

Śnieżny puch w zimę i nie tylko

Pyszne białe ciasto z kremową chmurką, proste w przygotowaniu i niezwykle smaczne, a do tego rozpływające się w ustach? Tak, to właśnie ciasto Śnieżny puch. Jeśli jeszcze nigdy o nim nie słyszałaś – zapraszam do wykorzystania naszego przepisu na niepowtarzalne ciasto śnieżny puch.

Czym jest Śnieżny puch?

Śnieżny puch to specjalny sernik na zimno z twarogu, galaretek i śmietanki, z dodatkiem kokosa. Można by go porównać do ptasiego mleczka na zimno! Magicznym składnikiem Śnieżnego puchu są wiórki kokosowego i galaretka, która sprawia, że ciasto jest tak puszyste. Śnieżny puch przygotowuje się niezwykle łatwo i z kilku prostych składników. Nie wiesz jak? Zapraszam do lektury!

Czym Śnieżny puch różni się od sernika na zimno?

Sernik na zimno kojarzy nam się z owocami i galaretką. Śnieżny puch tym się różni od tradycyjnego sernika na zimno, że bazuje na wiórkach kokosowych oraz jego spód również można zrobić kokosowy, a nie z wykorzystaniem biszkoptu lub herbatników.

Preferuję kuchnię zdrową i „od podstaw”, dlatego mój Śnieżny puch nie będzie zawierał bitej śmietany w sprayu, czy sztucznych substancji, postaram się wykreować wszystko z podstawowych składników. Zapraszam do zapoznania się z przepisem na idealny sernik na zimno zwany Śnieżnym puchem.

Składniki naszego sernika na zimno

Do przygotowania tego niezwykłego sernika na zimno zwanego śnieżnym puchem potrzebować będziemy dobrej jakości i świeżych składników. Śnieżny puch jest ciastem wegetariańskim, lecz nie wegańskim, ponieważ zawiera w sobie produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak twaróg, czy masło.

Do zrobienia spodu nie będziemy używać herbatników, lub biszkoptu, tak jak przyjęło się to robić przy okazji przygotowywania sernika na zimno. Nasz spód będzie kokosowy, biały i idealnie uzupełniający białą kolorystykę naszego Śnieżnego puchu. Co będzie potrzebne do kokosowego spodu? Tylko trzy składniki – wiórki kokosowe, masło oraz cukier. Proste, prawda?

W skład masy serowej wchodzi nieco więcej składników. Będzie to twaróg mielony, najlepiej dobrej jakości, ponieważ jest najważniejszym składnikiem naszego ciasta. Ser twarogowy, znany również jako „biały ser” to ser wyprodukowany albo ze zsiadłego mleka, albo z mleka pasteryzowanego, które następnie się ukwasza za pomocą podpuszczki serowej. Jest to ser „kwasowy”, jednak nie ma to nic wspólnego z ich smakiem. Typowy ser twarogowy posiada od 100 do 170 kcal w 100 gramach i około 18% białka.

Jaki będzie najlepszy rodzaj twarogu sernikowego do naszego Śnieżnego puchu? Polecam sery z droższej półki cenowej, marki Piątnica, Mlekovita, czy President. W ten sposób będziemy mieli pewność, że Śnieżny Puch wyjdzie tak, jak z przepisu.

Oprócz twarogu potrzebować będziemy dwie galaretki przezroczyste, mogą być cytrynowe oraz śmietanę kremówkę 30%, by ubić z niej bitą śmietanę do przyozdobienia nasze ciasta Śnieżny puch.

Przepis na śnieżny puch

Składniki na kokosowy spód:250 g wiórków kokosowych50 g masła2 łyżki cukru

Składniki na masę twarogową: 500 g mielonego twarogu400 ml śmietanki 30%2 galaretki cytrynowe

Przepis na kokosowy spód: Masło, cukier i wiórki należy umieścić w małym garnku i podsmażyć tak, aby masło uległo rozpuszczeniu. Tak przygotowaną masę odstawić do wystygnięcia. Galaretki zalać wg przepisu i zamieszać. Zostawić do wystudzenia

Dno tortownicy lub foremki do ciasta wyłożyć papierem do pieczenia. Połową naszej masy kokosowo-maślanej posmarować dno, wyrównać i wstawić do lodówki.

Przepis na masę twarogową Śnieżnego puchu:Mielony ser twarogowy umieścić w dużej misce. Dodać wystudzoną galaretkę i miksować na średnich obrotach. Połowę śmietanki 30ki mocno zmiksować i dodać do masy twarogowej. Tak przygotowaną masę przelać do tortownicy z kokosowym spodem.

Ciasto odkładamy na półkę w lodówce. Po ok. 2 godzinach możemy wyłożyć resztę naszej kokosowej masy i posmarować sernik. Przysypać wiórkami. 200 ml śmietanki ubić do kremowej masy bitej śmietany. Można podawać po ok. 12 godzinach od włożenia Śnieżnego puchu do lodówki.

Śnieżny puch jest jednym z piękniej wyglądających serników na zimno, jakie znam – cały biały i puszysty, a do tego niezwykle prosty do przygotowania. Jego smak i niezwykła prezencja sprawi, że zachwyci się nim każdy, kogo poczęstujesz. Będzie idealny jako porcja słodkości do kawy, czy herbaty z przyjaciółką. Chcesz zachwycić swoich urodzinowych gości? Sięgnij po nasz przepis na Śnieżny puch! Piękne zdjęcie z artykułu pochodzi z kanału Szefowa Kuchni udostępnionego na portalu Youtube.

Obserwuj nas w
autor
Anna Pęcak

Autorka treści.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.kossakowski@smakosze.pl
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy