Ten pasztet bije na głowę wszystkie inne. Możesz podać go nawet na Wigilię
Ten pasztet bez mięsa zachwyci nawet w Wigilię. Przygotowany z lubianego warzywa strączkowego z dodatkiem grzybów, pachnącego tymianku i wędzonej papryki będzie wybornie smakował. Dlatego już teraz poznaj przepis na pyszny pasztet z ciecierzycy.
Pasztet z ciecierzycy, czyli bez mięsa, ale ze smakiem
Pasztet zwykle przyrządzamy z mięsa. Jednak teraz zrobimy go bez niego. Przyda się tu ciecierzyca, która jest smaczna, zdrowa i pożywna. Smak tego wyjątkowego pasztetu wzbogacą suszone grzyby i aromatyczne przyprawy. Pasztet z ciecierzycy doprawiony tymiankiem, wędzoną papryką i czosnkiem wyjdzie, że palce lizać.
To pyszna propozycja dla osób, które ciekawe są nowych smaków. Danie sprawdzi się też na Wigilię. Taki pasztet nie zawiera ani grama mięsa. Za to ma mnóstwo smaku. Dzięki temu przepisowi zrobimy go bez trudu. Pasztet z ciecierzycy stanie się hitem w każdym domu. Poniżej prezentujemy recepturę na ten smaczny pasztet.
Dodałem do pieczarkowej. Tak dobrej zupy jeszcze nie jadłemJak przygotować pasztet z ciecierzycy?
Składniki:
- 500 g ugotowanej ciecierzycy
- 300 g suszonych grzybów
- 1 jajko
- 100 g cebuli
- 50 g masła
- 3 łyżki mąki kukurydzianej
- 1 łyżeczka papryki wędzonej
- szczypta tymianku suszonego
- 2 ząbki czosnku
- sól
- pieprz
Przygotowanie pasztetu z ciecierzycy zaczniemy od namoczenie suszonych grzybów w zimnej wodzie. Potem je gotujemy w tej samej wodzie i odcedzamy. Cebule i czosnek siekamy i podsmażamy na maśle. Dokładamy grzyby i smażymy przez 5 minut.
Ciecierzycę przekładamy do dużej miski, dodajemy podsmażone grzyby z cebulą, wsypujemy przyprawy, wlewamy połowę wody z gotowania grzybów i miksujemy. Powinna powstać jednolita, kremowa masa. Możemy dolać jeszcze trochę wody.
Pasztet z ciecierzycy nawet na Wigilię
Do masy wbijamy jajko, wsypujemy mąkę i starannie mieszamy. Przekładamy do keksówki posmarowanej masłem. Następnie pieczemy w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 15 minut. Po upływie tego czasu zmniejszamy temperaturę do 180 stopni.
Pasztet pieczemy jeszcze 20 minut. Wyjmujemy z piekarnika, zostawiamy, by ostygł. Gdy już będzie zimy, wkładamy na kilka godzin do lodówki. Dopiero po tym czasie kroimy i podajemy. Wychodzi pyszny, wyrazisty i bardzo aromatyczny. Pisaliśmy o znów popularnej szklanej kurze z czasów PRL-u. Radziliśmy, by używać czarnego pieprzu dla smaku i zdrowia.
Źródło: przyslijprzepis.pl