Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Pilny apel uwielbianej restauracji. W mięsie wykryto salmonellę
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 10.05.2023 15:55

Pilny apel uwielbianej restauracji. W mięsie wykryto salmonellę

Bakterie salmonella w mięsie
Facebook / @Piri-Piri Kebab

Popularna restauracja wydała pilne oświadczenie. W surowcu używanym do przygotowywania potraw wykryto bakterie salmonelli. Restauracja o zaistniałej sytuacji poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Salmonella w uwielbianej restauracji

Niepokojące informacje opublikowała jedna z popularnych restauracji, którą śledzi na Facebooku ponad 70 tysięcy osób. Okazuje się, że w mięsie wykryta została salmonella. Restauracja musiała od razu zareagować.

Do zdarzenia doszło w restauracji Piri-Piri Kebab, działającej w Lublinie. Klienci zaczęli zgłaszać problemy żołądkowe po wizycie w lokalu. Po wykonaniu niezbędnych badań sieć wydała oficjalne oświadczenie. Potwierdzono w nim obecność Salmonelli w jedzeniu.

Kucharz chwycił szklankę i rozgniótł ziemniaki. Ta przekąska jest już hitem

Wykryto bakterie salmonelli w restauracji serwującej kebab

Sieć restauracji Piri-Piri Kebab przekazała pilną informację.

Informujemy, że w naszym lokalu przy Wojciechowskiej 9A w Lublinie doszło do sytuacji wystąpienia bakterii salmonelli w jednym z surowców

-wyjaśniają przedstawiciele lokalu.

Z dalszej części oświadczenia możemy dowiedzieć się, że problem dotyczy konkretnie surowego mięsa wołowego.

Salmonellą zakaził się także jeden z pracowników restauracji. Miał bezpośrednią styczność ze skażonym surowcem. Właściciel lokalu twierdzi, że „w porozumieniu z Sanepidem podjął niezbędne działania eliminujące wszelkie ryzyka z tym związane”.

Restauracja Piri-Piri Kebab natychmiast zrezygnowała z dostawcy, który zajmował się surowym mięsem wołowym. Stosowne środki ostrożności podjęto także w samym lokalu.

Przeprowadzona została (…) dwukrotna profesjonalna dezynfekcja przez firmę zewnętrzną co w naszym przekonaniu daje pewność, że podobne zdarzenie nie będzie miało miejsca

-czytamy na profilu w mediach społecznościowych.

Restauracja ma grono odbiorców na surowe mrożone mięso

Restauarcja Piri-Piri Kebab nie ogranicza się jedynie do serwowania jedzenia w lokalu. Kolejną gałęzią ich biznesu jest dostarczanie mrożonego mięsa na kebab do innych lokalizacji. Właściciel jednak uspokaja swoich odbiorców.

W świetle zaistniałej sytuacji chcemy zapewnić odbiorców Kebaba mrożonego Piri-Piri oraz franczyzobiorców, że produkcja dostarczanego do Państwa mięsa odbywała się i odbywa poza siedzibą naszego lokalu co eliminuje możliwość wystąpienia jego skażenia o podobnym charakterze

-czytamy w oświadczeniu.

Kebab Piri-Piri istnieje na rynku od 10 lat. Taka nieprzyjemna sytuacja wydarzyła się w restauracji po raz pierwszy. Właściciel wyraził głęboką nadzieję, że ten raz będzie jednocześnie ostatnim. Pyszne i soczyste kotlety o smaku kebaba możesz łatwo przygotować w domu. W restauracji może straszyć nie tylko salmonella.

Źródło: Facebook Piri-Piri Kebab