Smakosze.pl
Rosół i Robert Makłowicz

Canva.com / arfo; Instagram / @robertmaklowicz_official

Jakiego dodatku w rosole nie akceptuje Robert Makłowicz?

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Rosół często gości na naszych stołach. Niektórzy smakosze nie wyobrażają sobie bez niego udanej niedzieli. Robert Makłowicz w jasny sposób wyraził się o dodatku do uwielbianej zupy. Jego słowa mogą zaskoczyć wiele osób.

Bez wątpienia rosół należy do dań, które kojarzą się z naszą rodzimą kuchnią. W każdym domostwie przyrządza się go odrobinę inaczej. Część dodatków może wzbudzać pewne kontrowersje. Robert Makłowicz podzielił się swoimi spostrzeżeniami.

Jaki rosół nie pojawi się na stole u Roberta Makłowicza?

Nie da się ukryć, że rosół jest uwielbiany przez liczne grono smakoszy. Nietrudno natknąć się na osoby, które z miłą chęcią spałaszowałoby tą wyśmienitą i złocistą zupę. Czasami rosół wzbogaca się o nieoczywiste dodatki. Niedawno przedstawialiśmy przepis na specjał z pieczonym pomidorem.

Robert Makłowicz wielokrotnie zaskakiwał swoich wielbicieli. Jakiś czas temu informowaliśmy o wprowadzeniu produktów sygnowanych jego nazwiskiem do sklepów Lidl. Okazuje się, że dziennikarz kulinarny ma pewne zastrzeżenia do jednego z dodatków rosołowych.

Rosół z ziemniakami w niektórych rejonach Polski cieszy się sporą popularnością. Część osób jada go wyłącznie w takiej formie. Okazuje się, że Robert Makłowicz nie należy do entuzjastów rosołu zaserwowanego w ten sposób.

W jednym z odcinków programu Drugie śniadanie mistrzów gośćmi byli  Magda Gessler, Robert Makłowicz, Andrzej Grabowski oraz Michał Rusinek. Rozmowa dotyczyła między innymi nawyków kulinarnych wyniesionych z domu.

(Canva.com / Junko)

Co Robert Makłowicz powiedział o rosole z ziemniakami?

Marcin Meller, który prowadził program, zapytał o najbardziej ekscentryczną i szokujące doświadczenie kulinarne. Robert Makłowicz odpowiedział charakterystyczny dla siebie sposób. Obok tej wypowiedzi nie da się przejść obojętnie.

Niespecjalnie mnie szokują rzeczy z innych kultur, bo są po prostu z innych kultur. Kultury są inne i różne. Największe wrażenie robią na mnie rzeczy dziwne według moich przyzwyczajeń, które można odnaleźć wokół nas. Dla mnie rzeczą znacznie bardziej szokującą niż wyrwane w Wietnamie serce węża i podawane jeszcze bijące jest rosół z ziemniakami. A tak się jada w naszym kraju — powiedział Robert Makłowicz przytaczany przez portal Onet Kobieta.

Robert Makłowicz nadmienił, że widział tak serwowany rosół w centralnej Polsce. Dziennikarz przyznał, że spróbował zupy w tej odsłonie. Nawet mięso świnki morskiej wywołało u niego mniejszą konsternację.

Rosół z ziemniakami z pewnością nie zagości na stole Roberta Makłowicza. Najwidoczniej uwielbiany dziennikarz jest przyzwyczajony do zupy z dodatkiem makaronu. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji i każdy może jadać tak, jak lubi.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Onet Kobieta

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczą

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

omlet

Porady

Jak zrobić wyrośnięty i puszysty omlet bez mąki?

Czytaj więcej >
nalewanie kawy

Porady

Jaki napój pić rano zamiast kawy?

Czytaj więcej >
suszone grzyby

Porady

Najgorszy błąd podczas suszenia grzybów

Czytaj więcej >
herbata

Porady

Dlaczego warto dodać do herbaty pieprz?

Czytaj więcej >
szarlotka

Porady

Jakie jabłka wybrać do szarlotki?

Czytaj więcej >
Jakie mięso na rosół?

Porady

Na jakim mięsie gotować rosół?

Czytaj więcej >