Naleśniki z serem niczym od ukochanej babci, tradycyjny przepis
Niejasne pochodzenie naleśników
Naleśniki to danie mączne, smażone na patelni, ale nie wiadomo dokładnie skąd pochodzi, ponieważ jada je się w Europie oraz w Chinach. Podobno zostały wymyślone we Włoszech, a następnie przewiezione do Francji gdzie zyskały dużą sławę, dlatego uważa się, że to właśnie Francuzi byli pionierami w tworzeniu naleśników. To danie jest na tyle uniwersalne, że można je jeść na słodko i na słono w zależności od preferencji osób jedzących.
Przepis na masę serową
Składniki:
- 400 g twarogu- łyżka kwaśnej śmietany- łyżka cukru waniliowego- 2 łyżki cukru pudru
Przygotowanie:
Twaróg wyłóż do miseczki i rozgnieć go widelcem, następnie dodaj cukier waniliowy i cukier puder, a także kwaśną śmietankę, opcjonalnie możesz użyć wanili. Wszystko razem dokładnie wymieszaj, aby powstała dość jednolita masa, jeśli będzie za mało słodka dodaj więcej cukru. Dodatkowo możesz do niej dodać też rodzynki.
Idealne ciasto na naleśniki
Składniki:
- 3 jajka- szklanka mleka- szklanka mąki pszennej- szczypta soli- łyżka cukru- szklanka wody gazowanej- 50 g roztopionego masła
Przygotowanie
Mleko, sól, cukier oraz mąkę umieścić w misce i dokładnie wszystko wymieszać. Dodać do powstałej masy jajka i ponownie wszystko wymieszać lub zmiksować. Wlać do powstałego ciasta szklankę wody i zamieszać. Odstawić na 20/30 minut, aby ciasto odetchnęło, przed smażeniem dodać do wyrobu tłuszcz i zamieszać.
Patelnie do naleśników wysmarować małą ilością oleju, nakładać ciasto chochelką i rozprowadzać je dokładnie na powierzchni patelni do momentu zarumienienia spodu, kolejno przewrócić naleśnika na drugą stronę i smażyć też do zarumienienia, powtarzać dopóki nie skończy się ciasto.
Przygotowanie naleśników z serem
Do placków naleśnikowych nakładaj masę serową, zawijaj w rulon i posyp cukrem pudrem lub polewą czekoladową. Możesz też dodać do nich owoce sezonowe.
Jeśli chcesz mieć naleśniki kakaowe dodaj do mąki półtorej łyżki ciemnego kakao!