Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Bosacka przypomina: czytaj etykiety na miodzie. Pojawił się nowy obowiązek
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 22.04.2024 19:15

Bosacka przypomina: czytaj etykiety na miodzie. Pojawił się nowy obowiązek

miód i Katarzyna Bosacka
Fot. Wikimedia/Waugsberg; #Wybieram Europę

Znana dietetyczka przypomina o sprawdzaniu etykiet na miodzie. Zmiana weszła niedawno, więc warto znać zasady. Dowiedz się, o czym należy pamiętać i co to oznacza dla ciebie.

Miód to jeden z ważniejszych produktów

Miód to jeden z ważniejszych produktów spożywczych. Dodaje się go przecież nie tylko do herbaty, ale też do ciast, a nawet dań. Dlatego musisz dowiedzieć się, o czym przypomniała jedna z dietetyczek.

Niedawno na swoim Instagramie znana dziennikarka i dietetyczka - Katarzyna Bosacka - przypomniała o zmianie, która zaszła na etykiecie każdego słoika z miodem. Dowiedz się dokładnie, o czym przypomina Bosacka oraz dlaczego jest to aż tak istotne. 

miodek.jpg
Fot. Canva/Gasfull
Strzelczyk zrobił gołąbki z młodej kapusty inaczej niż wszyscy. Co za obłędny patent

Bosacka przypomina

Katarzyna Bosacka przypomniała przez swoje media społecznościowe, że 18 kwietnia wszedł w życie nowy przepis, który nakazuje producentom miodu dokładne opisywanie składu tego cennego produktu. Co istotne na nowych etykietach pojawi się także oznaczenie, które będzie informowało konsumentów, czy miód pochodzi z krajów Unii Europejskiej, czy też nie. 

Nowe przepisy nakładają na producentów i sprzedawców miodu obowiązek podawania na etykiecie nazwy kraju lub krajów pochodzenia surowców. Koniec z ogólnymi określeniami - napisała Bosacka.

Skąd zmiana w etykietach?

Zmianę przepisów wymusiła Polska Izba Miodu, która w trosce o klientów, a także o sam miód wnioskowała o informowanie przez producentów o pochodzeniu każdego składnika miodu oraz o ich dokładnym składzie

Dzięki tej zmianie smakosze będą wiedzieli, że ich miód jest pełnowartościowy, a w dodatku będą znali jego dokładny skład. Zmiana ma jeszcze jedną zaletę. Nieuczciwi producenci nie będą mogli oszukiwać klientów. Wystarczy, że za każdym razem sprawdzisz skład kupowanego produktu. Sprawdź, jakich błędów nie popełniać przy grillowaniu oraz poznaj przepis na gołąbki według Strzelczyka

miód w słoikach.jpg
Fot. Canva/D-Ozen