Chcesz oczarować rodzinę idealnymi faworkami? Wystarczy przestrzegać 1 zasady
Faworki zgodnie ze zwyczajem najczęściej jada się w trakcie Tłustego Czwartku, w którym miliony Polaków pozwala sobie na odrobinę kulinarnego szaleństwa. Jeśli chcesz przygotować je samodzielnie, pamiętaj o kilku ważnych zasadach.
Przestrzeganie ich sprawi, że twoja praca nie pójdzie na marne, a faworki wyjdą chrupiące, słodkie i delikatne. Poniżej zamieściliśmy również najprostszy przepis, przy pomocy którego przygotowanie tego, wydawałoby się, trudnego deseru okaże się banalnie prostym zadaniem.
Faworki, które zawsze są idealne
Smażenie faworków w domu może wydawać się skomplikowanym zajęciem, lecz odpowiednie przygotowanie kuchennego zaplecza znacznie ułatwi operację. Przede wszystkim należy zadbać o niską temperaturę składników. Dzięki niej ciasto będzie kruche i zachowa swoją charakterystyczną fakturę.
Warto także poświęcić sporo czasu na napowietrzanie ciasta. Przeprowadza się to za pomocą wielokrotnego wałkowania i ponownego zagniatania . Powietrze zostaje zamknięte w niewielkich bąbelkach wewnątrz ciasta, które podczas smażenia urośnie i sprawi, że faworki będą lekkie i puszyste.
Chcesz poznać kilka ciekawostek, które sprawią, że kuchenne perypetie będą wypełnione świetną zabawą? W takim razie zapoznaj się z tym tekstem , w którym wyjaśniamy jak najlepiej mrozić pierogi. W tym artykule wyjawiamy z kolei najlepszy możliwy sposób na obieranie bananów.
Przepis na najlepsze faworki
Składniki:
-
6 żółtek
-
2 szklanki mąki pszennej tortowej
-
4 łyżki gęstej śmietany
-
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
-
2 łyżki spirytusu
-
szczypta soli
-
tłuszcz do smażenia
-
cukier puder do posypania
Zacznij od wymieszania mąki z żółtkami, proszkiem do pieczenia, szczyptą soli, śmietaną oraz spirytusem. S tarannie wyrób ciasto pamiętając, aby dużo czasu poświęcić na wielokrotne wałkowanie i zawijanie ciasta, aby wtłoczyć do niego duże ilości powietrza.
Przygotowane ciasto wałkuj partiami. Postaraj się jak najmniej posypywać je mąką, co uchroni je przed nadmiernym wysychaniem . Korzystając z okrągłego noża do ciasta, czyli radełka, wytnij pasy, natnij je wzdłuż i przez tak stworzoną dziurkę przełóż koniec ciasta.
Faworki smaż na tłuszczu z obu stron na złoty kolor ( do tłuszczu możesz wlać odrobinę spirytusu, jeśli chcesz, aby faworki nie nasiąknęły zbyt dużą ilością tłuszczu ). Po usmażeniu, wyłóż ciastka na papierowy ręcznik, aby odsączyć nadmiar tłuszczu. Gotowe faworki ułóż na talerzu i obficie posyp cukrem pudrem. Smacznego.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
W słoiku musztardy pojawiła się dziwna woda? Wiemy, czy masz powód do zmartwień
-
Ewa Wachowicz zna wszystkie sekrety idealnej grochówki - najbardziej sycącej polskiej zupy
-
Kiedy wypada najbliższa niedziela handlowa? Zaskoczenie gwarantowane
Źródło: kobieceinspiracje