Smakosze.pl
Owoce warte fortunę

Canva.com / margouillatphotos

Ile trzeba zapłacić za japońskie melony Yubari?

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Owoce są wyjątkowymi smakołykami, które potrafią wprawić nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Mało kto spodziewałby się, że niektóre specjały mogą aż tyle kosztować. Podczas licytacji dwa melony sprzedano za 91,5 tysiąca złotych. Rok temu były 23 razy tańsze.

Nie od dziś wiadomo, że niektóre owoce mogą być bardzo cenne. Wystarczy spojrzeć na aktualne ceny truskawek i innych uwielbianych smakołyków. Jednak nikt nie podejrzewałby, że za dwa melony można zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Owoce za ogromne pieniądze

Bez wątpienia owoce są produktem spożywczym, który cieszy się sporą popularnością wśród smakoszy. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, że ich ceny są coraz wyższe. Okazuje się, że za niektóre owoce możemy zapłacić krocie.

W sklepach możemy natknąć się na rozmaite owoce. Unikalne okazy sprzedawane są na aukcjach. Jedna z nich miała miejsce w Japonii. To właśnie tam zakupiono dwa melony za 91,5 tysiąca złotych. Trzeba przyznać, że taka kwota może przyprawić o zawrót głowy.

Aukcja została przeprowadzona na japońskiej wyspie Hokkaido. Finalnie dwa melony klasy premium stały się własnością przedsiębiorstwa zajmującego się wytwarzaniem jedzenia dla niemowląt. Zapłacono za nie 23 razy więcej niż w zeszłym roku.

Warto zauważyć, że rok temu melony Yubari zakupiono za równowartość 4 tysięcy złotych. Trzeba przyznać, że różnica jest ogromna. Jednak tegoroczna cena nie jest najwyższą w historii licytacji smakowitych owoców.

(Canva / humonia)

Rekordowo drogie owoce

Okazuje się, że dwa lata temu za ekskluzywne owoce zapłacono jeszcze więcej. Wówczas ich cena sięgnęła aż 169,4 tysięcy złotych. Dla wielu smakoszy takie kwoty wydają się wręcz absurdalne. Jednak licytacje mają swój cel.

Wyjątkowe owoce wystawiane na licytacje są dobrą okazją do rozreklamowania swojej działalności. Nie bez powodu w aukcjach biorą udział różne firmy. Tegoroczny zwycięzca zdradził, dlaczego tak aktywnie brał udział w licytacji.

Prezes firmy Hokkaido Products Ltd przyznał, że jego celem było zachęcenie rolników. Owoce mają zostać rozdane dziesięciu rodzinom, które zostaną wybrane za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zgodnie z doniesieniami portalu Polsat News zrzeszenie rolnicze z Yubari zakłada, że 102 rolników sprzeda 3675 ton melonów. Owoce wycenia się na ponad 73 miniony złotych. Warto wiedzieć, które produkty są najbardziej zanieczyszczone.

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Pilne doniesienia GIS-u

Produkty

Sanepid wycofuje ze sklepów zanieczyszczoną partię czekolady

Czytaj więcej >

Produkty

Kultowa kuchenka Ewa - niezapomniany sprzęt rodem z PRL-u

Czytaj więcej >
Figi na blacie kuchennym

Produkty

Jak wykorzystać w kuchni figi?

Czytaj więcej >
Marnowanie jedzenia

Produkty

Ratuję Jedzenie - nowa aplikacja pomoże walczyć z marnowaniem żywności

Czytaj więcej >
Gruszki

Produkty

Jak przedłużyć świeżość gruszek?

Czytaj więcej >
Figi na straganie

Produkty

Na co należy zwrócić uwagę kupując figi?

Czytaj więcej >