Smakosze.pl
Owoce warte fortunę

Canva.com / margouillatphotos

Ile trzeba zapłacić za japońskie melony Yubari?

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Owoce są wyjątkowymi smakołykami, które potrafią wprawić nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Mało kto spodziewałby się, że niektóre specjały mogą aż tyle kosztować. Podczas licytacji dwa melony sprzedano za 91,5 tysiąca złotych. Rok temu były 23 razy tańsze.

Nie od dziś wiadomo, że niektóre owoce mogą być bardzo cenne. Wystarczy spojrzeć na aktualne ceny truskawek i innych uwielbianych smakołyków. Jednak nikt nie podejrzewałby, że za dwa melony można zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Owoce za ogromne pieniądze

Bez wątpienia owoce są produktem spożywczym, który cieszy się sporą popularnością wśród smakoszy. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, że ich ceny są coraz wyższe. Okazuje się, że za niektóre owoce możemy zapłacić krocie.

W sklepach możemy natknąć się na rozmaite owoce. Unikalne okazy sprzedawane są na aukcjach. Jedna z nich miała miejsce w Japonii. To właśnie tam zakupiono dwa melony za 91,5 tysiąca złotych. Trzeba przyznać, że taka kwota może przyprawić o zawrót głowy.

Aukcja została przeprowadzona na japońskiej wyspie Hokkaido. Finalnie dwa melony klasy premium stały się własnością przedsiębiorstwa zajmującego się wytwarzaniem jedzenia dla niemowląt. Zapłacono za nie 23 razy więcej niż w zeszłym roku.

Warto zauważyć, że rok temu melony Yubari zakupiono za równowartość 4 tysięcy złotych. Trzeba przyznać, że różnica jest ogromna. Jednak tegoroczna cena nie jest najwyższą w historii licytacji smakowitych owoców.

(Canva / humonia)

Rekordowo drogie owoce

Okazuje się, że dwa lata temu za ekskluzywne owoce zapłacono jeszcze więcej. Wówczas ich cena sięgnęła aż 169,4 tysięcy złotych. Dla wielu smakoszy takie kwoty wydają się wręcz absurdalne. Jednak licytacje mają swój cel.

Wyjątkowe owoce wystawiane na licytacje są dobrą okazją do rozreklamowania swojej działalności. Nie bez powodu w aukcjach biorą udział różne firmy. Tegoroczny zwycięzca zdradził, dlaczego tak aktywnie brał udział w licytacji.

Prezes firmy Hokkaido Products Ltd przyznał, że jego celem było zachęcenie rolników. Owoce mają zostać rozdane dziesięciu rodzinom, które zostaną wybrane za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zgodnie z doniesieniami portalu Polsat News zrzeszenie rolnicze z Yubari zakłada, że 102 rolników sprzeda 3675 ton melonów. Owoce wycenia się na ponad 73 miniony złotych. Warto wiedzieć, które produkty są najbardziej zanieczyszczone.

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
banan

Produkty

Czy można jeść banany z czerwonymi liniami w środku?

Czytaj więcej >

Produkty

Ceny lodów nie przestają szybować

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >

Produkty

Ogromne zmiany we wszystkich produktach. Unia Europejska już zdecydowała

Czytaj więcej >

Produkty

Niskie ceny sprzętów i akcesoriów kuchennych w Biedronce

Czytaj więcej >