Smakosze.pl
bon gastronomiczny

pixabay.com/Free-Photos

Media podały nowe informacje o bonie gastronomicznym

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Radio RMF FM dotarło do informacji, z których wynika, że jest wstępna zgodna rządu na utworzenie bonu gastronomicznego. Rozwiązanie miałoby pomóc restauratorom, którzy ze względu na przedłużające się obostrzenia, znajdują się w trudne

Pandemia koronawirusa wymusiła na rządzącym wprowadzenie wielu obostrzeń. Jedną z branż, którą najdotkliwiej doświadczyła obecna sytuacja, jest gastronomia. Rządzący szukają sposobu, aby pomóc restauratorom w tym trudnym czasie.

Co to jest bon gastronomiczny?

Bon gastronomiczny to zupełnie nowy pomysł, który miałby na celu zachęcenie Polaków do korzystania z szerokiej oferty restauracji. W mediach pojawiły się informacje, że miałby być on częścią nowej tarczy antykryzysowej.

Do tej pory nie podano dokładnie, jak miałoby wyglądać to rozwiązanie. Rąbka tajemnicy uchyliła jedynie wiceminister rozwoju Olga Semeniuk w rozmowie z "Money to się liczy".

Wiceminister zdradziła pierwsze szczegóły

Olga Semeniuk wyjawiła, że bon gastronomiczny prawdopodobnie będzie przypominał wprowadzony w zeszłym roku bon turystyczny. Oznacza to, że będzie go można zrealizować jedynie w konkretnych miejscach. Wszystko wskazuje jednak na to, że nowy bon będzie mieć zupełnie inną dystrybucję.

Wiceminister przyznała, że możliwe jest przekazanie go pracodawcom, w których gestii byłoby rozprowadzenie bonu wśród swoich pracowników. Nie ma jednak konkretnych informacji, w jaki sposób miałoby to wyglądać.

W zeszłym tygodniu szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys przyznał, że pojawiły się nowe pomysły wsparcia dla gastronomii. Branża znajduje się obecnie w bardzo trudnej sytuacji.

Gastronomia na krawędzi

Z powodu obostrzeń od października zamknięte są lokale gastronomiczne. Ich właściciele biją na alarm. Sytuacja nie wygląda dobrze. Obecnie mogą jedynie sprzedawać jedzenie na wynos.

Wiele lokali zdecydowało się m.in. na wprowadzenie specjalnej świątecznej oferty. Coraz więcej osób decyduje się na taką formę wsparcia ulubionych miejsc. Niedawno zdradzaliśmy szczegóły takiej oferty u samej Magdy Gessler.

Będziemy informować na bieżąco na temat dalszych szczegółów związanych z bonem gastronomicznym.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: money.pl/RMF FM/ Wprost.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

undefined

Podobne artykuły

Ceny w restauracjach są bardzo wysokie

Restauracje

Bardzo wysokie ceny w polskich restauracjach

Czytaj więcej >
Praca u Magdy Gessler

Restauracje

Jakie zarobki mają kucharze u Magdy Gessler?

Czytaj więcej >
KFC miało lukę w aplikacji

Restauracje

Chiny: kara więzienia za wykorzystanie błędu aplikacji KFC

Czytaj więcej >
Kurczak

Restauracje

Zaskakując znalezisko w kurczaku

Czytaj więcej >
Restauracje zostały częściowo otwarte

Restauracje

Otwarcie ogródków gastronomicznych

Czytaj więcej >
Otwarcie restauracji już jutro

Restauracje

Wielkie przygotowania do otwarcia restauracji

Czytaj więcej >