Smakosze.pl
Kobieta w sklepie

Canva

Nowy projekt ustawy uszczelniający zakaz handlu nagle trafił do sejmu

18 Lipca 2021

Autor tekstu:

Karolina Szmulewicz

Udostępnij:

PiS ma dość sklepów, które obchodzą zakaz handlu w niedzielę. Fortel z "placówką pocztową" stosuje obecnie coraz więcej sklepów i nic nie wskazuje na to, by miało to zjawisko zwolnić. Dziś z samego rana do sejmu trafił projekt uszczelniający ustawę, który ma być początkiem końca tego procederu.

Poseł PiS Janusz Śniadek wskazał, że działanie podejmowane przez sieci sklepów są plagą, a wręcz patologią w tym momencie.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Nowy projekt trafił do sejmu dziś o poranku, tj 18 lipca. Jeśli zostanie on przegłosowany, jedyne placówki, które będą mogły być otwarte w niedziele bez handlu, to te, które osiągają co najmniej 50% przychodu z usług pocztowych.

Plaga "placówek pocztowych"

Ustawa ograniczająca handel w niedzielę, weszła w życie w marcu 2018. Od tego czasu może obserwować, jak kolejne sieci obchodzą ją bez najmniejszych problemów.

Zdawać się może, że czarę goryczy przelała Biedronka, która dyplomatycznie tłumaczyła, że "testuje nowe usługi" w swoich marketach.

Jak gotować brokuły?

Jak zniwelować nieprzyjemny zapach podczas gotowania brokułów?

CZYTAJ DALEJ

Niezależnie od intencji, faktem jest, że dziś - w niedzielę bez handlu - w całej Polsce otwarte jest już kilkadziesiąt Biedronek.

Co może zmienić ustawa?

Przede wszystkim ukrócić bardzo jawne obchodzenie prawa przez potężne sieci handlowe. Zakaz handlu w założeniu miał pomóc małym przedsiębiorcom, a w rzeczywistości stał się gwoździem do trumny małych, rodzinnych sklepików.

Według słów posła PiS Janusza Śniadka, jeśli projekt wejdzie w życie, Inspekcja Pracy będzie przeprowadzała kontrole, które mają na celu wykazać, czy rzeczywiście przychód z usług pocztowych wynosi wspomniane wyżek 50%.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Money / PAP

Zapraszamy na nasz Instagram 

Karolina SzmulewiczAutor

Liderka, a zarazem główna wydawczyni portalu Smakosze. Pasjonatka na równi jedzenia, co gotowania. Dbam o to, byście codziennie mieli najświeższe, kulinarne newsy i smakowite przepisy. Studiowałam dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz prowadziłam własny kanał kulinarny, gdzie gotowałam na żywo. Moim celem w przyszłości jest otworzenie własnej restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

kawa

Produkty

Kawa staje się coraz droższa, nie każdego będzie na nią stać

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jeść mandarynki?

Czytaj więcej >
Ogórki kiszone i konserwowe

Produkty

Ogórki kiszone czy konserwowe, które z nich są najzdrowsze?

Czytaj więcej >
ogórki w folii

Produkty

Dlaczego ogórki pakowane są w folię?

Czytaj więcej >
Mięsne podkładki chronią nasze zdrowie

Produkty

Do czego służą podkładki pod mięso?

Czytaj więcej >
 Kurkuma jest bardzo zdrowa

Produkty

Dlaczego warto regularnie jadać kurkumę?

Czytaj więcej >