Smakosze.pl
Kaufland otwarty w niedzielę?

Pixabay /webandi

Ministerstwo komentuje plany Kauflandu

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Kaufland przed ostatnim weekendem wprowadził w swoich sklepach usługi pocztowe, co umożliwia otwarcie placówek w niedziele niehandlowe. Sprawa wywołuje wielkie emocje zarówno u przeciwników, jak i zwolenników akcji. Według portalu wiadomosci.wp.pl, Ministerstwo Rozwoju skomentowało decyzję sieci w konkretny sposó.

Kaufland jest sporą siecią sklepów, która swoje placówki ma na terenie całej Polski. Niemiecka firma niedawno postanowiła zaskoczyć klientów i ogłosiła, że wprowadza usługi pocztowe we wszystkich marketach na terenie naszego kraju. 

Decyzja wywołała ogromne kontrowersje, a nieotwarcie placówek w ostatnią niedzielę, gdy ogłoszono wprowadzenie usług pocztowych, dodatkowo wprowadziło spory chaos. W sprawię, zabrało głos wiele osób, w tym politycy Prawa i Sprawiedliwości. 

Kaufland pod ostrzałem

Wprowadzenie usług pocztowych, które polegają na możliwości odbioru i wysyłaniu paczek w punktach handlowych, umożliwia otwarcie sklepów pomimo zakazu handlu w niedzielę. Z takiego rozwiązania korzystają, chociażby sklepy sieci Żabka czy Polomarket. 

Niedawno Kaufland ogłosił, że również wprowadza usługi pocztowe do swoich sklepów, lecz finalnie sklepy niemieckiej sieci nie były otwarte w niedzielę. Firma tłumaczyła, że na razie nie zmieniają sposobu funkcjonowania, lecz obserwują sytuację na rynku.

Trudno jest zrozumieć takie działanie niemieckiej firmy, która wykorzystuje prawne "kruczki" do ominięcia przepisu mającego w Polsce jednoznaczne uzasadnienie - powiedziała Małgorzata Jacyna-Witt, cytowana przez portal wszczecinie.pl. 

Nasz portal wypełniony jest informacjami, które mogą przypaść ci do gustu. Z tego artykułu dowiesz się, jak przygotować kotlety schabowe zupełnie inaczej niż tradycyjnie. W tym tekście zdradzamy ile pieniędzy, musiał zapłacić gość nadmorskiej restauracji za schab z ziemniakami i surówką.

Źródło: Marek BAZAK/East News

Ministerstwo Rozwoju komentuje sprawę

Redakcja wiadomosci.wp.pl zapytała Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii czy planowane są zmiany w prawie, związane z wykorzystywaniem usług pocztowych przez wielkie sieci sklepów. Jak się okazuje, Ministerstwo nie planuje żadnych modyfikacji. 

W chwili obecnej w MRPiT nie są prowadzone prace zmierzające do dokonania zmian w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (Dz. U. z 2021 r. poz. 936) - w kierunku, o którym mowa w pytaniu - odpowiedział portalowi resort. 

Obecnie ze strony internetowej sieci Kaufland zniknął komunikat o wprowadzeniu usług pocztowych, a sklepy w niedzielę 30 maja nie były otwarte - dlatego ciężko przewidzieć jak dalej potoczy się ta historia. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
banan

Produkty

Czy można jeść banany z czerwonymi liniami w środku?

Czytaj więcej >

Produkty

Ceny lodów nie przestają szybować

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >

Produkty

Ogromne zmiany we wszystkich produktach. Unia Europejska już zdecydowała

Czytaj więcej >

Produkty

Niskie ceny sprzętów i akcesoriów kuchennych w Biedronce

Czytaj więcej >