Jak zrobić rosół drobiowo- wołowy?
Rosół drobiowo- wołowy z lubczykiem, suszonym majerankiem i kurkumą to najsmaczniejszy i najbardziej aromatyczny rosół, jaki jadłam. Mocny, ciemny bulion z wołowiny, indyka i kurczaka gotowany z włoszczyzną i ziołami to doskonały pomysł na niedzielny, rodzinny obiad. Poznaj przepis na rosół drobiowo- wołowy.
Rosół z kurczaka jest bardzo smaczny, jednak nie może równać się z rosołem gotowanym również z indykiem i wołowiną. Kilka rodzajów mięsa sprawia, że bulion ma wyraźny smak i jest bardzo aromatyczny i rozgrzewający. Do dania koniecznie dodaj świeżą włoszczyznę i podsmażoną cebulę, oddaje wtedy więcej smaku.
Do rosołu dodaj również świeży lubczyk, suszony majeranek i kurkumę. Lubczyk nadaje zupie ciekawego aromatu, ma smak lekko zbliżony do maggi. Majeranek suszony uwalnia z mięsa jeszcze więcej nut smakowych, a kurkuma nadaje lekkiej ostrości i pięknego koloru.
Mięso i warzywa z rosołu wykorzystaj później do zrobienia pysznego pasztetu . Z samego mięsa przygotujesz również pyzy lub kotlety mielone . Jeśli zostanie Ci rosół, ugotuj na nim pomidorową z lanymi kluskami.
Przepis na rosół drobiowo- wołowy
Składniki:
-
2 udka z kurczaka
-
udko z indyka
-
300 g porcji wołowej rosołowej
-
2 marchewki
-
2 korzenie pietruszki
-
biała część pora
-
kawałek selera
-
2 ząbki czosnku
-
duża cebula
-
gałązka lubczyku
-
3 liście laurowe
-
4 ziarna ziela angielskiego
-
sól, pieprz
-
płaska łyżeczka kurkumy
-
płaska łyżeczka majeranku suszonego
-
natka pietruszki
-
3 l wody
-
makaron jajeczny do rosołu
Jak zrobić rosół drobiowo- wołowy?
Kurczaka, indyka i wołowinę umyj, oczyść, włóż do dużego garnka, zalej 3 l zimnej wody i gotuj na wolnym ogniu, aż powstaną szumowiny. Zdejmij je, następnie dodaj liście laurowe, ziele angielskie, całe ząbki czosnku, marchewki, pietruszki, seler, por, lubczyk, dodaj majeranek, kurkumę.
Cebulę przekrój na pół i podsmaż na suchej patelni, włóż do garnka, całość gotuj na wolnym ogniu przez 3,5 godziny. Rosół ma się lekko pyrkać pod przykryciem, żeby wydobyć z mięsa i warzyw pełnię smaków.
Źródło zdjęcia: canva/from_my_point_of_view Pod koniec gotowania rosół dopraw solą i pieprzem, oprósz posiekaną natką pietruszki, podaj z ugotowanym makaronem jajecznym. Smacznego.