Co dodać do rosołu, by miał lepszy smak? Wachowicz zaskakuje wszystkich 1 składnikiem
Klasyczny rosół jest w niektórych domach obowiązkową pozycją na niedzielę. Dobrze znany przepis na esencjonalny wywar można urozmaicić dorzucając do niego ciekawe dodatki. Ewa Wachowicz sięga na przykład po jabłko, które poprawia smak rosołu.
Tradycyjny polski rosół przygotowuje się na bazie włoszczyzny oraz mięsa drobiowego i wołowiny z kością. Liść laurowy i ziele angielskie to również pozycje obowiązkowe w garnku z zupą. Tę klasyczną bazę warto wzbogacić o rozmaite dodatki, które intrygująco wpłyną na finalny smak zupy.
Nieoczywisty sposób na smaczny rosół
Przepis na rosół od lat był modyfikowany i wzbogacany rozmaitymi dodatkami. Popularnym jego składnikiem jest np. opalana nad palnikiem cebula w łupinie , która poza walorami smakowymi nadaje rosołowi także pięknego, złocistego koloru . Kolejnym patentem na intensywna barwę jest łyżeczka kurkumy dodana na początku gotowania wywaru .
Zaskakującą propozycję na rosołowy dodatek ma Ewa Wachowicz, której powyższe zdjęcie pochodzi z jej oficjalnego profilu na portalu Instagram. Według niej idealnym dodatkiem do rosołu jest jabłko . Owoc ten dodaje się do gotującego się wywaru w całości razem ze skórką. Gdy jabłko zmięknie, wystarczy wyjąć je łyżką cedzakową .
Co daje dodatek jabłka do rosołu? Okazuje się, że jego lekko kwaskowaty smak idealnie przełamuje smak zupy . Patent ten sprawdzi się zwłaszcza przy gotowaniu wywaru na tłustszym mięsie . Rosół z mięs mieszanych lub kaczki nie będzie miał sobie równych.
Co jeszcze można dodać do rosołu
Kolejnym nieoczywistym dodatkiem do rosołu jest pomidor . Warzywo to wystarczy sparzyć i obrać ze skórki , a następnie w całości dodać do garnka z zupą . Pomidor ma działanie podobne do jabłka, przez swój charakterystyczny kwaskowaty posmak . Poza głębokim smakiem, rosół z pomidorem zyskuje też piękny, intensywny kolor .
Odpowiednio doprawiony rosół może z łatwością zabrać nas w kulinarną podróż . Idealnym jesiennym dodatkiem do zupy jest imbir . Taki rosół, poza intrygującym pikantnym smakiem, ma również wspaniałe właściwości rozgrzewające i zdrowotne . Idąc jeszcze dalej, rosół możemy wzbogacić też o anyż, kardamon czy chili .
Bulion z łatwością przerobimy też na modłę azjatycką . Sos sojowy czy ostrygowy zdecydowanie zmieniają smak klasycznego rosołu. Do takiej zupy idealnie pasuje chiński makaron ryżowy lub noodle . Udekorowanie zupy posiekanym szczypiorkiem stawia kropkę nad i. Dowiedz się więcej o nietypowych dodatkach do rosołu . Z warzyw i mięsa po rosole przygotujesz to pyszne danie .
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Aksamitna zupa ze świeżych pomidorów. Nie zastąpi ich żaden przecier, ani koncentrat
-
Pieguski, czyli makowe racuchy pełne smaku i aromatu. Zrobisz je w mig
-
Jak wykorzystać w kuchni obierki z jabłek? Smaczne i zdrowe nie mogą się zmarnować
Źródło: kuchnia.wp