Jak smażyć wątróbkę, żeby była miękka? Mamy garść praktycznych wskazówek
Wątróbka jest bardzo wyraźnym i smacznym mięsem, które możemy przygotować na wiele sposobów. Niezależnie od tego, czy chcemy zrobić klasyczną wątróbkę z cebulką, czy z innymi dodatkami, np. malinami, musimy pamiętać o kilku kluczowych zasadach, dzięki którym mięso będzie idealne. Jak smażyć wątróbkę, żeby była miękka?
Wątróbka to jeden z lepszych podrobów, jest soczysta i miękka. Niestety wystarczy jeden błąd, a mięso będzie twarde jak podeszwa buta. Wątróbka jest gorzkim mięsem, jednak gorycz również możemy zredukować. Jak smażyć wątróbkę, żeby była miękka? Poznaj kilka cennych wskazówek.
Moją ulubioną wersją jest wątróbka z cebulką, jabłkiem i suszonym majerankiem. Jak smażyć wątróbkę, żeby była miękka? Na początku czyszczę ją, moczę w mleku i smażę na rozgrzanym oleju. Na osobnej patelni smażę cebulkę z pokrojonym w plasterki jabłkiem i solidną szczyptą majeranku.
Wątróbka z jabłkiem, cebulką i majerankiem jest idealna na obiad, wtedy podaję ją z ziemniakami, lub na kolację z kromką świeżego pieczywa. Wątróbkę możesz również przygotować z innymi dodatkami, np. śliwkami lub malinami.
Jak smażyć wątróbkę, żeby była miękka?
Nigdy nie sól wątróbki przed smażeniem, w przeciwnym wypadku będzie twarda i gumowata. Do wątróbki dodajemy sól pod sam koniec smażenia, wtedy będzie idealnie miękka i soczysta.
Wątróbkę zawsze smaż na mocno rozgrzanym oleju przez około 4- 5 minut na stronę. Nigdy nie nakłuwaj mięsa podczas smażenia, ponieważ wątróbka lubi pryskać. Mięso obracaj przy pomocy szczypiec lub łopatek kuchennych.
Jak przygotować wątróbkę do smażenia? Będzie soczysta i smaczna, a nieprzyjemna gorycz zredukowana
Wątróbkę dokładnie umyj i oczyść. Jeśli na mięsie zauważysz mały, ciemny pęcherzyk, odkrój go w taki sposób, aby go nie przekłuć, w przeciwnym wypadku wątróbka będzie tak gorzka, że aż niejadalna.
Wątróbkę włóż do miski i zalej mlekiem, odstaw na 15 minut, następnie dokładnie osusz i obtocz w mące- tak przygotowana wątróbka jest gotowa do dalszej obróbki. Moczenie w mleku sprawia, że wątróbka traci część goryczki i jest przyjemna w smaku.
Sprawdź również, jak rozmrozić rybę , aby była pełna smaku. Gotujesz rosół na obiad? W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto dodać kapustę do rosołu.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Babciny przepis na kotlety mielone. Zawsze pamiętaj o 2 zasadach
-
Ekspresowe placki ziemniaczane bez tarcia ziemniaków. Najlepsze gospodynie mają sprytną sztuczkę
-
Ekspresowy chłodnik z ogórka i botwinki. Idealny wymarzony przepis na upał