Ekspresowe placki ziemniaczane bez tarcia ziemniaków. Najlepsze gospodynie mają sprytną sztuczkę
Placki ziemniaczane bez tarcia ziemniaków są wyśmienitym pomysłem na błyskawiczny, rodzinny obiad. Placki z ugotowanych ziemniaków są równie chrupiące, smaczne i podamy je z ulubionymi dodatkami wszyscy będą zachwyceni.
Tradycyjne placki ziemniaczane są przepyszne, ale i bardzo czasochłonne. Tarcie i odsączanie ziemniaków potrafią skutecznie zniechęcić do przygotowania dania. Placki ziemniaczane z ugotowanych ziemniaków to doskonała alternatywa, a zrobimy je w zaledwie kilka chwil.
Placki ziemniaczane bez tarcia ziemniaków są chrupiące i równie smaczne. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania ziemniaków z poprzedniego obiadu, dzięki czemu nic się nie zmarnuje. Ugotowane, odparowane ziemniaki wystarczy wymieszać z resztą składników i usmażyć.
Danie jest wyśmienitym pomysłem na obiad. Placki ziemniaczane z ugotowanych ziemniaków smakują wszystkim, są lekkie, chrupiące i pyszne. Do placków możemy przygotować wiele dodatków i stworzyć wyśmienitą potrawę. Błyskawiczne placki podajmy z kwaśną śmietaną i zieleniną, jeśli mamy więcej czasu, zróbmy sos pieczarkowy lub gulasz.
Przepis na ekspresowe placki ziemniaczane bez tarcia ziemniaków. Zrobisz je z ziemniaków z poprzedniego obiadu
Składniki:
500 g ugotowanych ziemniaków
jajko
2- 4 łyżki mąki pszennej
szczypta suszonego majeranku
duża cebula
łyżka masła
sól
olej do smażenia
kwaśna śmietana 18% do podania (opcjonalnie)
szczypiorek lub koperek do podania (opcjonalnie)
Jak zrobić placki ziemniaczane z ugotowanych ziemniaków? Placki są chrupiące i pełne smaku
Ugotowane ziemniaki rozgnieć na gładką masę, cebulę drobno posiekaj i zeszklij na maśle, dodaj do ziemniaków, wymieszaj, dopraw do smaku solą, wsyp szczyptę majeranku.
Do masy wbij jajko i wsyp najpierw 2 łyżki mąki, wymieszaj, w razie potrzeby dodaj więcej. Masę ziemniaczaną wykładaj łyżką na rozgrzany olej, smaż kilka minut na stronę, do uzyskania złotego koloru.
Placki ziemniaczane bez tarcia ziemniaków podaj z posiekanym szczypiorkiem i śmietaną 18%. Możesz również podać je z gulaszem węgierskim lub domowym sosem pieczarkowym, każda wersja smakuje wyśmienicie.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Cudowna chałka według przepisu Ewy Wachowicz. Gwiazda dodaje szczyptę wyjątkowej przyprawy
Kotlety mielone po grecku. Cały sekret tkwi w pysznej niespodziance
Źródło: smaker.pl