Jak uratować przesoloną zupę?
Przesolona zupa jest prawdziwą zmorą smakoszy. Ciężko o gorszy scenariusz podczas gotowania. Okazuje się, że nawet w obliczu takiej katastrofy możemy coś zaradzić. Pomocne będą surowe ziemniaki, jabłka oraz woreczek z ryżem.
Pyszna zupa jest jedną z najlepszych propozycji obiadowych. Nie bez powodu tak często gości ona w różnych formach na naszych stołach. Niestety, nawet najlepszym może zdarzyć się przesolenie specjału. Co wtedy możemy zrobić?
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Zupa wyszła za słona? Wykorzystaj niezawodne triki
Nie da się ukryć, że dobrze przyrządzona zupa potrafi przyprawić o szybsze bicie serca nawet najbardziej wybrednych spośród smakoszy. Niedawno wyjaśnialiśmy, jak doprawić kultowy rosół .
Dziś nasza uwaga skupi się na sposobach, dzięki którym uratujemy przesoloną zupę. Mało kto spodziewałby się, że pomocne będą popularne produkty spożywcze. Większość z nich znajdziemy we własnej kuchni .
Jeśli nasza zupa wyszła trochę zbyt słona, wówczas wystarczy zabielić ją śmietaną lub jogurtem. Jednak takie rozwiązanie nie sprawdza się w przypadku wszystkich smakołyków. W takiej sytuacji warto sięgnąć po inne sposoby.
Doświadczeni smakosze w przypadku przesolenia zupy dodają do niej kilka obranych ziemniaków podzielonych na części. Po kilkunastu minutach bulwy odławiamy z garnka. Powinny one pochłonąć nadmiar soli.
Podobny efekt osiągniemy, stosując jabłka. Owoce dzielimy na ćwiartki i wrzucamy do garnka z zupą. 10 minut gotowania wywaru z tym dodatkiem i specjał powinien ponownie zachwycać nienagannym smakiem. Oczywiście jabłka wyjmujemy z zupy.
Jak jeszcze możemy uratować przesoloną zupę?
Jeśli chcesz się pozbyć nadmiaru soli z zupy, wówczas warto umieścić w niej woreczek ryżu. Wystarczy podgrzewać wywar przez około 15 minut . Po tym czasie zupa zacznie smakować prawidłowo.
Zupę możemy także wzbogacić o dwa białka. Dzięki nim słony smak nie będzie tak bardzo dominował w naszej potrawie . Trzeba przyznać, że powyższe rozwiązania są bardzo użyteczne.
Warto nadmienić, że w przypadku przesolonego rosołu możemy go wykorzystać jak bulion. Posłuży on nam do przyrządzenia rozmaitych zup. Godny uwagi jest przepis na kultowy żurek, w którym podstawą jest właśnie bulion.
Canva / oska25
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: Przepisy.pl