Smakosze.pl
Zakaz handlu w niedzielę odchodzi do lamusa?

Marek BAZAK/East News

Kaufland będzie działał jako placówka pocztowa

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Sieć Kaufland rozszerza swoją działalność i przekształca się w punkt pocztowy. Coraz więcej sklepów decyduje się na rozszerzenie swoich usług o obsługę przesyłek pocztowych. Właśnie w ten sposób udaje im się obejść obowiązujące przepisy.

Zakaz handlu w niedzielę zaczął być wprowadzany w 2018 roku. Stopniowo rozszerzano go na coraz więcej dni. Finalnie pozostaje tylko kilka niedziel w ciągu roku, w których możemy sobie pozwolić na zakupy. W zaistniałej sytuacji sklepy zdecydowały się na podjęcie pewnych kroków. Dołączyła do nich sieć supermarketów Kaufland.

Kaufland obchodzi zakaz handlu w niedzielę

Bez wątpienia zakaz handlu w niedzielę jest jedną z tych rzeczy, do których zdążyliśmy się, chociaż częściowo przyzwyczaić. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, w jaki sposób sklepom udało się obejść obowiązujące przepisy. Wszystko za sprawą przekształcenia ich w placówki pocztowe.

Kaufland jest jednym z najpopularniejszych supermarketów w Polsce. W naszym kraju funkcjonuje aż 224 placówek sieci. Od marca 2020 roku sklepy zaczęły pełnić również funkcję punktów pocztowych. Kaufland postanowił rozszerzyć tę możliwość na wszystkie swoje placówki.

Punkty odbioru paczek, są jednym ze sposobów, który sprawia, że zakaz handlu w niedzielę przestaje być przeszkodą. Odkąd Kaufland zdecydował się na pełnienie funkcji punktu pocztowego, w jego sklepach klienci odebrali aż 71 000 paczek.

Powyższa liczba ewidentnie wskazuje, że tego typu rozwiązanie cieszy się sporą popularnością. Kaufland nie pozostał obojętny na zainteresowanie ze strony klientów. Decyzja o rozszerzeniu działalności wszystkich sklepów sieci nie powinna być zatem wielkim zaskoczeniem. Warto jednak nadmienić, że takie posunięcie nie jest równoznaczne z możliwością zrobienia zakupów w niedziele niehandlowe we wszystkich lokalach sieci

Od wielu lat misją sieci Kaufland jest ułatwianie klientom codziennych zakupów. Konsekwentnie stawiamy na koncept one-stop-shopping, dając kupującym dostęp do szerokiego wachlarza usług i produktów najemców naszych pasaży. Mamy świadomość, że to właśnie możliwość zrobienia kompleksowych zakupów oraz załatwienia wielu innych spraw w jednym miejscu, znacznie zwiększa komfort klientów. Dotyczy to także usług pocztowych — powiedział Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska, przytaczany przez portal Wirtualne Media.

(Canva / Vera_Petrunina)

Zakaz handlu w niedzielę powoli staje się fikcją?

Coraz więcej sklepów skutecznie obchodzi zakaz handlu w niedzielę. Jedną z pierwszych sieci, która zdecydowała się na przekształcenie w punkt pocztowy, była Żabka. Nawiązała ona współpracę z Pointpack. Na podobny krok zdecydował się niedawno również Lewiatan.

Nie można również zapomnieć, że niektóre sklepy sieci Polomarket także zaczęły realizować obsługę przesyłek pocztowych. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie zyskuje na popularności i niewykluczone, że zakaz handlu w niedzielę będzie coraz mniejszym utrudnieniem dla smakoszy, którzy chcą zrobić zakupy w siódmy dzień tygodnia.

Oczywiście przekształcanie się sklepów w punkty pocztowe musiało spotkać się z pewnym niezadowoleniem. Niedawno wspominaliśmy o tym, że Solidarność jest przeciwna takim praktykom. Nie pozostaje nam nic innego jak przyglądanie się rozwojowi sytuacji.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Money; TVN24; Wirtualne Media

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Plastikowe opakowania

Produkty

Od 1 lipca ze sklepów znikają plastikowe opakowania

Czytaj więcej >
1000-letnie jajo kury

Produkty

Niesamowite, 1000-letnie jajko znalezione w Izraelu

Czytaj więcej >
Zdrowe jedzenie dla dzieci

Produkty

Rząd obniża stawki dla dostawców. Zdrowa żywność w szkołach pod znakiem zapytania

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto skusić się na flądrę bałtycką?

Czytaj więcej >
Kobieta pracująca na zbiorze truskawek

Produkty

Podwyżki płac dla zbierających truskawki

Czytaj więcej >

Produkty

Najniższa cena truskawek w sezonie, tylko jeden warunek

Czytaj więcej >