Smakosze.pl
Robert Makłowicz i jego dzieciństwo

Scena z programy Dzień Dobry TVN

Król polskiej gastronomii na zdjęciu z dzieciństwa

28 Lutego 2022

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Chłopiec w krawacie, widoczny na powyższym zdjęciu, jest dziś uwielbiany przez liczne grono smakoszy. Robert Makłowicz podzielił się wspomnieniami ze swojego dzieciństwa. Mało kto spodziewałby się tego, jak wyglądały młodzieńcze lata słynnego dziennikarza.

Nie da się ukryć, że Robert Makłowicz zna się na kulinariach jak mało kto. Dziennikarz jest prawdziwym pasjonatem kuchni z różnych zakątków świata i swoją pasją zaraził wielu smakoszy. W trakcie programu Dzień Dobry TVN opowiedział o swoim dzieciństwie.

Robert Makłowicz zdradził sekrety ze swojego życia prywatnego

Robert Makłowicz niejednokrotnie gościł na naszym portalu. Ostatnio wspominaliśmy o jego przepisie na dawne kotlety z kaszy gryczanej. Tym razem przyjrzymy się bliżej dzieciństwu uwielbianego dziennikarza.

Bez wątpienia Robert Makłowicz jest osobą, której nie trzeba przedstawiać żadnemu smakoszowi. Jego programy cieszyły się zawsze sporą popularnością, a aktualna działalność na YouTube śledzona jest przez liczne grono internautów

W jednym z odcinków programu Dzień Dobry TVN Robert Makłowicz opowiedział co nieco o swoim dzieciństwie. Pokazał również, jak wyglądał, kiedy był jeszcze małym chłopcem. Właśnie z programu Dzień Dobry TVN pochodzi zdjęcie wykorzystane powyżej. Robert Makłowicz nie jest zadowolony z fotografii, ponieważ była pozowana. Określił ją mianem ohydnej. 

Robert Makłowicz wyznał, że rodzina ze strony jego ojca to polscy Ormianie i Rusini. Z kolei po mamie dziennikarz odziedziczył korzenie polsko-węgierskie. Dodatkowo Robert Makłowicz zdradził, że chodził do przedszkola prowadzonego przez zakonnice.

Mięso na kotlety mielone

Jakie mięso na kotlety mielone? Babcia Stasia zawsze wybiera 1 opcję

CZYTAJ DALEJ

Robert Makłowicz o swoim dzieciństwie

W jednym z wywiadów Robert Makłowicz opowiedział nieco więcej o swoich dziecięcych latach. Okazuje się, że jego tata był marynarzem, a przez większość czasu opiekowała się nim mama, babcia i niania.

Moje dzieciństwo upłynęło w czasach PRL-u, a nie był to jedzeniowo najprzyjemniejszy moment w naszym kraju, bo cały czas czegoś nie było. Tata był marynarzem, więc mieliśmy dostęp do różnych dóbr niedostępnych lub trudno dostępnych w naszym kraju. W domu rządziły jednak kobiety i ich pomysły — powiedział Robert Makłowicz podczas wywiadu z portalem Moje Gotowanie.

Dziennikarz podkreślił, że z uwagi na braki w sklepach, konieczne było samodzielne przygotowywanie smakołyków. Robert Makłowicz z nostalgią wspomina tort Fedora. Przyznał, że nie jadł go całe wieki.

Bez wątpienia szczegóły z dzieciństwa słynnego dziennikarza są niezwykle intrygujące. Warto zauważyć, że Robert Makłowicz od najmłodszych lat interesował się historią. Nie bez powodu tak często jej elementy są wplatane w programach króla kulinariów. Jakiś czas temu wspominaliśmy jakiego dodatku Robert Makłowicz nie akceptuje w rosole.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Dzień Dobry TVN; Moje Gotowanie

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Majonez, który Makłowicz wybiera do jarzynowej

Show-biznes od kuchni

Makłowicz zdradził, jaki jest najlepszy majonez. Odpowiedź zaskakuje

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz

Show-biznes od kuchni

Kim jest żona Roberta Makłowicza?

Czytaj więcej >
Słynny kucharz za dziecięcych lat

Show-biznes od kuchni

Niesamowite zdjęcie z dzieciństwa Michela Moran

Czytaj więcej >
Młody Damian Kordas

Show-biznes od kuchni

Damian Kordas pokazał zdjęcie z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Ewa Wachowicz w dzieciństwie

Show-biznes od kuchni

Najpiękniejsza gotująca Polka pokazała zdjęcie z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz ostrzega

Show-biznes od kuchni

Oszuści wykorzystali wizerunek Roberta Makłowicza. Sprawa trafiła na policję

Czytaj więcej >