młynek do pieprzu
Scena z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale

Ukryta funkcja jednorazowego młynka do pieprzu

Nic nie podkręci tak smaku potraw jak świeżo zmielony pieprz. Mało kto wie, że używany do tej czynności plastikowy młynek wcale nie musi być przez nas wyrzucony i może zostać wykorzystany jeszcze raz. Ta informacja z pewnością przyda się niejednemu smakoszowi.

Nic tak nie wzmacnia smaku potraw jak starannie dobrane przyprawy. Jednym z absolutnych niezbędników każdego miłośnika gotowania jest świeżo zmielony pieprz. Najczęściej wykonujemy tę czynność za pomocą plastikowego młynka.

Gdy kończy się w nim pieprz, zazwyczaj ląduje on w koszu na śmieci. Co jest sporym błędem, bo możemy go regularnie uzupełniać i wykorzystywać. Nie ma nic łatwiejszego, a przy okazji bardziej ekonomicznego.

Czy warto kupować plastikowy młynek do pieprzu?

Młynek do pieprzu jest jednym z niezbędników w naszej kuchni. Na rynku dostępne jest sporo tego typu urządzeń. Niektóre z nich mają nawet bardzo oryginalny design, inne kuszą konsumenta innymi nietypowymi cechami jak np. regulacja mielenia pieprzu. Czy w związku z tym warto kupować plastikowy młynek do pieprzu?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz preferencji. Jednak plastikowy młynek sam w sobie nie jest do końca złym pomysłem. Wystarczy wiedzieć, że można go wykorzystać ponownie.

Prozdrowotne zalety naparu z jabłek i liści laurowychProzdrowotne zalety naparu z jabłek i liści laurowychCzytaj dalej

W ten sposób zyskujemy ekonomiczne rozwiązanie, które z pewnością ucieszy nasz portfel. Sam jednorazowy młynek jest w końcu wydatkiem zazwyczaj rzędu 8 - 10 złotych, a może nam służyć dobre parę lat.

W jaki sposób otworzyć jednorazowy młynek do pieprzu?

Wiele osób decyduje się na wyrzucenie plastikowego młynku do pieprzu, ponieważ po prostu nie wiedzą jak go otworzyć. Sam w sobie trick jest naprawdę prosty. Śpieszymy z wyjaśnieniami.

Gdy w Twoim młynku nie będzie już żadnych ziarenek pieprzu, zagotuj wodę, wlej ją do miski, a następnie zanurz w niej w wodzie końcówkę plastikowego młynka. Ciepło zmiękczy plastiki i bez problemu otworzysz pojemnik.

Wsyp do niego ziarna pieprzu i ciesz się urządzeniem jeszcze raz. Banalny trick pozwala spokojnie zaoszczędzić pieniądze i uniknąć po prostu zbędnych wydatków. Inny sposób na "demontaż" młynka do pieprzu znajdziecie w tym filmie.

Jesteś ciekawy, jakie ukryte funkcje posiadają inne przedmioty codziennego użytku? Z naszych artykułów dowiesz się m.in. co skrywa w sobie opiekacz do kanapek, oraz kasa samoobsługowa w Biedronce.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: lelum/zycie.news/gotujmy

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł