Smakosze.pl
młynek do pieprzu

Scena z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale

Ukryta funkcja jednorazowego młynka do pieprzu

11 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Nic nie podkręci tak smaku potraw jak świeżo zmielony pieprz. Mało kto wie, że używany do tej czynności plastikowy młynek wcale nie musi być przez nas wyrzucony i może zostać wykorzystany jeszcze raz. Ta informacja z pewnością przyda się niejednemu smako

Nic tak nie wzmacnia smaku potraw jak starannie dobrane przyprawy. Jednym z absolutnych niezbędników każdego miłośnika gotowania jest świeżo zmielony pieprz. Najczęściej wykonujemy tę czynność za pomocą plastikowego młynka.

Gdy kończy się w nim pieprz, zazwyczaj ląduje on w koszu na śmieci. Co jest sporym błędem, bo możemy go regularnie uzupełniać i wykorzystywać. Nie ma nic łatwiejszego, a przy okazji bardziej ekonomicznego.

Czy warto kupować plastikowy młynek do pieprzu?

Młynek do pieprzu jest jednym z niezbędników w naszej kuchni. Na rynku dostępne jest sporo tego typu urządzeń. Niektóre z nich mają nawet bardzo oryginalny design, inne kuszą konsumenta innymi nietypowymi cechami jak np. regulacja mielenia pieprzu. Czy w związku z tym warto kupować plastikowy młynek do pieprzu?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz preferencji. Jednak plastikowy młynek sam w sobie nie jest do końca złym pomysłem. Wystarczy wiedzieć, że można go wykorzystać ponownie.

W ten sposób zyskujemy ekonomiczne rozwiązanie, które z pewnością ucieszy nasz portfel. Sam jednorazowy młynek jest w końcu wydatkiem zazwyczaj rzędu 8 - 10 złotych, a może nam służyć dobre parę lat. 

W jaki sposób otworzyć jednorazowy młynek do pieprzu?

Wiele osób decyduje się na wyrzucenie plastikowego młynku do pieprzu, ponieważ po prostu nie wiedzą jak go otworzyć. Sam w sobie trick jest naprawdę prosty. Śpieszymy z wyjaśnieniami.

Gdy w Twoim młynku nie będzie już żadnych ziarenek pieprzu, zagotuj wodę, wlej ją do miski, a następnie zanurz w niej w wodzie końcówkę plastikowego młynka. Ciepło zmiękczy plastiki i bez problemu otworzysz pojemnik.

Wsyp do niego ziarna pieprzu i ciesz się urządzeniem jeszcze raz. Banalny trick pozwala spokojnie zaoszczędzić pieniądze i uniknąć po prostu zbędnych wydatków. Inny sposób na "demontaż" młynka do pieprzu znajdziecie w tym filmie.

Jesteś ciekawy, jakie ukryte funkcje posiadają inne przedmioty codziennego użytku? Z naszych artykułów dowiesz się m.in. co skrywa w sobie opiekacz do kanapek, oraz kasa samoobsługowa w Biedronce.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: lelum/zycie.news/gotujmy

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi:

Monika DecAutor

Wydawczyni portalu Smakosze.pl. Codziennie zbieram dla Was najlepsze przepisy i kulinarne ciekawostki. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. W wolnych chwilach gotuję, podróżuję i czytam książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Gorzka kapusta kiszona - 1 trick

Porady

Kapusta kiszona wyszła gorzka? 1 trick i raz na zawsze zapomnisz o problemie

Czytaj więcej >

Porady

Jak należy gotować rosół? 1 szczegół zaskoczy nawet doświadczone kucharki

Czytaj więcej >
suszenie grzybów

Porady

Jak suszyć grzyby? Metoda babci nie ma sobie równych, jest lepsza niż piekarnik

Czytaj więcej >
Na jakim mięsie ugotować rosół?

Porady

Na jakim mięsie najlepiej ugotować rosół? Dotarliśmy do porady z 1930 roku

Czytaj więcej >
herbata z miodem

Porady

Czy warto pić gorącą herbatę z miodem i cytryną? Eksperci mają wiele zastrzeżeń

Czytaj więcej >
Mycie jaj przed włożeniem do lodówki nie jest bezpieczne

Porady

Myjecie jajka przed włożeniem do lodówki? Częsty błąd może wiele kosztować

Czytaj więcej >