Smakosze.pl
Projekt bez tytułu (17)

Pack-Shot, Getty Images; Facebook/The Hare on the Hill

Szef kuchni trafił na wyjątkowego homara

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Szef kuchni w brytyjskim pubie miał wyjątkowo niecodzienną sytuację. Odbierając dostawę owoców morza, zauważył w niej niebieskiego homara - taka barwa skorupy u tych skorupiaków zdarza się raz na dwieście milionów. Mężczyzna nie był w stanie dodać go do menu, więc znalazł mu spokojny i bezpieczny dom.

Szefowie kuchni mają wyjątkowo ciężką i wyczerpującą pracę. Wielogodzinne zmiany na nogach, stres i upał, jaki panuje w kuchni, wycieńczają nawet najbardziej odpornych ludzi, dlatego łatwo o przeoczenia.

Tym razem jednak kucharz zachował trzeźwość umysłu i zdołał powstrzymać się od ugotowania pewnego cennego zwierzęcia. Jego historia została opisana na Facebooku pubu, a post ma ogromną popularność.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Szef kuchni uratował rzadkiego homara przed ugotowaniem

Szef kuchni Austin Hopley z pubu Hare on the Hill w Littleborough w Rochdale jest przyzwyczajony do gotowania homarów każdego dnia. Lokal, w którym pracuje, specjalizuje się bowiem właśnie w tego typu daniach.

Gdy kucharz odbierał dostawę owoców morza, zauważył homara, który wyróżniał się od wszystkich innych. Jego skorupa miała intensywny niebieski kolor. Jak się później okazało, takie okazy zdarzają się tylko raz na dwieście milionów homarów.

214487037 796920847568779 5415949671263508974 n

Przepis na ogórki curry w słoikach z dodatkiem papryki

CZYTAJ DALEJ

- Kiedy zdałem sobie sprawę z rzadkości homara, nie mogłem się zmusić, by umieścić go w menu - powiedział szef kuchni w rozmowie z gazetą “Manchester Evening Standard”.

homar2 compressed (2)

Źródło: Facebook/The Hare on the Hill

Hopley zdecydował, że znajdzie homarowi nowy dom

Pobliskie ogrody oraz akwaria nie chciały wziąć pod opiekę Larrego, jak nazwany został niebieski homar. Na szczęście, dzięki opublikowaniu zdjęcia w mediach społecznościowych i pomocy internautów, Hopley znalazł dla niego nowy dom.

Potrzebujesz pomysłu na szybki obiad? Zajrzyj do innych naszych tekstów, w których zdradzamy tajniki wielu receptur. W tym artykule opisujemy najlepszy sposób na soczyste kotlety mielone bez dodatku bułki tartej. Ten tekst poświęcony został pieczonym ziemniakom po szwedzku, które pasują do letniego posiłku.

Larry wylądował finalnie w Sea Life, dużym akwarium w Manchesterze, gdzie homar objęty jest fachową i świetną opieką. Co ciekawe, znalezisko Hopley'a sprawiło, że menu pubu Hare on the Hill zostało zmienione.

Lokal zdecydował, że więcej nie skrzywdzą żadnego homara i już nigdy nie pojawią się one w karcie dań. W taki sposób Larry uratował życie wielu innym zwierzętom, których los mógł być już przesądzony.

homar1 compressed

Źródło: Facebook/The Hare on the Hill

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: webniusy.com

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Restauracje

Staruszek zapłacił krocie za obiad z rodziną

Czytaj więcej >

Restauracje

Nieprzyjemny incydent w McDonald's

Czytaj więcej >

Restauracje

Niesamowity pomysł restauracji na Kaszubach

Czytaj więcej >
Pizza nad morzem kosztuje krocie

Restauracje

Horrendalne ceny za pizzę nad morzem

Czytaj więcej >

Restauracje

Już za moment Polacy pożegnają kłopotliwe obostrzenie

Czytaj więcej >
Gofry warte małą fortunę

Restauracje

Najdroższy gofr nad Bałtykiem

Czytaj więcej >