Całe życie źle rozmrażałam zamrażarkę. Teraz korzystam z funkcji wbudowanej w niemal każde urządzenie, żałuję, że wcześniej jej nie znałam
Rozmrażanie zamrażarki bywa konieczne. Jeżeli twoje urządzenie regularnie pokrywa się lodem, warto zadbać o poprawę jego stanu. Podczas oczyszczania trzeba zwrócić uwagę na jeden szczegół. Mnie również dotychczas umykał.
Rozmrażanie zamrażalnika nie zawsze skuteczne
Jeśli uważaliście, że wystarczy odłączyć zasilanie i poczekać aż zgromadzony lód zniknie z zamrażalnika, byliście w błędzie . Do niedawna mi również wydawało się, że niewiele więcej muszę zrobić.
Okazuje się jednak, że urządzenia, które nie mają funkcji autoodmrażania, wymagają wykonania jeszcze jednej czynności , by proces oczyszczania zakończył się powodzeniem. Na jaki szczegół należy zwrócić uwagę? Wyjaśniam w dalszej części artykułu.
Prosta czynność usprawni rozmrażanie zamrażalnika
W wielu chłodziarkach producenci stosują już technologie, które zdejmują z nas obowiązek rozmrażania. W nieco starszych modelach jednak wciąż trzeba tę czynność wykonać samodzielnie. Aby zrobić to poprawnie, konieczne jest uwolnienie całej wody z komory zamrażalnika.
O czym warto pamiętać? Konieczne jest otwarcie otworu umożliwiającego wypływ wody.
W dolnej części urządzenia jest klapka, którą wystarczy otworzyć, by płyn znalazł się poza chłodziarką.
Prościej się chyba nie da.
Jak dbać o zamrażalnik?
Po rozmrożeniu warto jeszcze urządzenie umyć wodą z płynem do mycia naczyń lub octem, jeśli powstały większe zabrudzenia. Po osuszeniu można je włączyć. Oddalimy w czasie kolejne odmrażanie, gdy drzwiczki będziemy otwierali na krótko i rzadko.
Dobrze jest zawczasu zaplanować co i na jak długo mrozimy. W tym materiale wyjaśnimy jakie produkty do mrożenia się nadają, a jakie nie . Ten natomiast odpowiada na pytanie, czy można mrozić jajka .