Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Weź ziemniaka i wbij w niego widelec. Nikt mi nie wierzył, że to działa. Teraz sami tak robią
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 29.08.2023 14:48

Weź ziemniaka i wbij w niego widelec. Nikt mi nie wierzył, że to działa. Teraz sami tak robią

sztuczka z obieraniem ziemniaków
Materiał YouTube z kanału Webspoon World

Uwielbiam testować rozmaite sztuczki kuchenne. Choć niektóre wydają się niemądre, to najczęściej działają. Tym razem sprawdziłam sposób na proste obieranie ziemniaków. Tak mi się spodobał, że przekazuję go wszystkim dookoła.

Tę metodę na proste obieranie ziemniaków pokochałam od razu

Obieranie ziemniaków to jedna z najmniej lubianych czynności kuchennych. Kojarzy się ze żmudnym i długotrwałym procesem. Znając ten 1 trik można znacznie usprawnić to niewdzięczne zadanie. Wszystko, czego potrzebujesz, to najzwyklejszy widelec.

Znajomi nie wierzyli, kiedy opowiedziałam im o sposobie na proste obieranie ziemniaków. Miny im zrzedły, kiedy sprawdzili go w swojej kuchni. Teraz wszyscy pozbywają się skórki z kartofli właśnie tak. Przekonaj się, ile czasu możesz dzięki temu zaoszczędzić.

obieranie ziemniaka.jpg
Canva / AtnoYdur
Minister rolnictwa wyjawił prawdę o chlebie. Ma być jeszcze drożej

Tak prostego sposobu obierania ziemniaków wcześniej nie znałam

Obieranie ziemniaków może być ciężkim zadaniem. Warzywa pod skórką mają wyjątkowo śliską powierzchnię. Łatwo jej zgubić pewny chwyt i upuścić ziemniaka na ziemię. To nie tylko wydłuża czas obierania, ale też jest niezwykle irytujące.

Obieranie ziemniaków jest dość proste, kiedy warzywa są słusznych rozmiarów. Co jednak zrobić z tymi malutkimi, które tak lubimy zajadać? Dobre złapanie ziemniaka jest niezwykle trudne, nie mówiąc już o operowaniu nim podczas obierania. Właśnie wtedy przyda się mój sposób na obieranie ziemniaków.

Na czym polega genialny sposób na obieranie ziemniaków? To takie proste

Sposób na obieranie ziemniaków jest bardzo łatwy do zastosowania. Nie ma znaczenia, czy skórki pozbywasz się za pomocą obieraczki, czy też nożyka. Po prostu weź swoje ulubione narzędzie, ziemniaka, którego chcesz obrać, oraz widelec. Już za chwilkę wszystko stanie się jasne.

Widelec wbij w czubek ziemniaka, którego chcesz obrać. Chwyć na trzonek sztućca i zacznij pozbywać się skórki. Tym sposobem ziemniak już nigdy nie wyślizgnie się z ręki. Po prostu zakochasz się w tej metodzie.

Nie ma znaczenia, jakiej wielkości ziemniaka obierasz. Ten sam trik sprawdzi się zarówno do dużych, jak i tych całkiem małych ziemniaków. Sposób na obieranie ziemniaków możesz zastosować równie dobrze wtedy, gdy chcesz starannie wyszorować młode warzywa. Wypróbuj tę sztuczkę i koniecznie opowiedz o niej swoim znajomym. Ta metoda obierania ziemniaków podbiła serca Polaków. Obłędne ziemniaki po szwedzku będą pasować do każdej potrawy.

obrane ziemniaki.jpg
Canva / Gary Burfield-Wallis