Co zrobić, by wigilijny barszcz miał apetyczny kolor? Zawsze pamiętaj o 2 zasadach
Barszcz wigilijny będzie miał piękny kolor i będzie pełen smaku, kiedy ugotujesz go w odpowiedni sposób. Barszcz gotuj zawsze na wolnym ogniu, wyłącznie do momentu, kiedy warzywa będą miękkie. Bardzo ważne jest również zakwaszenie świątecznej zupy.
Barszcz, zupa rybna, zupa grzybowa. To trzy tradycyjne potrawy, od których zaczynamy uroczystą kolację wigilijną. Jeśli w tym roku gotujesz barszcz wigilijny, zawsze pamiętaj o kilku zasadach, dzięki którym danie będzie bardzo aromatyczne i będzie miało ładny, apetyczny kolor.
Barszcz wigilijny podaj z uszkami, kulebiakiem, pasztecikami lub krokietami. Nie ma lepszego farszu do tych dodatków od kapusty kiszonej i suszonych grzybów. Nie wylewaj wody po moczeniu leśnych przysmaków. Doprawisz nim tradycyjny barszcz. To sekret najlepszych kucharzy.
W barszczu wigilijnym nie może zabraknąć zakwasu z buraków. Jeśli nie przygotowałaś go samodzielnie w domu, koniecznie wybierz produkt, który ma najmniejszy skład. W zakwasie nie powinno być octu i środków konserwujących. Wtedy barszcz będzie pełen smaku.
Jak gotować barszcz wigilijny, żeby nie stracił koloru?
Barszcz wigilijny traci kolor, kiedy gotowany jest na mocnym ogniu przez dłuższy czas. Wiele osób popełnia ten błąd. Barszcz gotuj wyłącznie do momentu, kiedy wszystkie warzywa będą miękkie. Niektórzy nawet gotują go tylko do momentu zagotowania. Potem gorący wywar naciąga znajdującymi się w nim składnikami. Do gotującego się wywaru dodaj łyżkę octu jabłkowego lub soku z cytryny. Kwaśny składnik pięknie utrwali kolor i sprawi, że barszcz będzie wyglądał nadzwyczaj apetycznie.
Barszcz zawsze gotuj na najmniejszym ogniu. Wtedy będzie pełen smaku. Gdy zastosujesz te dwie porady, tradycyjne danie wigilijne będzie nie tylko smaczne i bardzo aromatyczne, ale również zachwyci apetyczną barwą.
Jak doprawić barszcz czerwony? Dodatki mają ogromne znaczenie
Do barszczu koniecznie dodaj kilka ząbków czosnku, 2-3 liście laurowe, kilka ziaren pieprzu i kulek ziela angielskiego. Gorąco polecam również dodać pokrojone jabłko, kiedy warzywa zaczną robić się miękkie. Jabłko podkręci smak całej potrawy.
W barszczu czerwonym nie może zabraknąć zakwasu z buraków oraz kilku suszonych grzybów. Zamiast grzybów możesz doprawić barszcz wodą po moczeniu leśnych przysmaków, które wykorzystałaś do przyrządzenia uszek , kulebiaka , pierogów lub innych, wyśmienitych dań.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Dodajesz do pierogów ruskich ziemniaki i twaróg? Postaw na jeszcze 1 składnik. Nie pożałujesz
-
Płuczesz kapustę kiszoną? Nigdy tak nie rób. Jest znacznie lepsze rozwiązanie
-
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama