Dlaczego do zupy pomidorowej warto dodać majonez? Efekt jest wyjątkowy
Mamy ciekawostkę dla wszystkich wielbicieli pomidorówki. Sprawdźcie, dlaczego warto do zupy pomidorowej dodać majonez. Zastąpcie nim klasyczną śmietanę, a otrzymacie wyjątkowy efekt. Zupa będzie nadzwyczaj aksamitna i pełna smaku. Przekonajcie się o tym sami.
Zupa pomidorowa jest królową polskich zup. No może obok rosołu, ale zupy te mają ze sobą dużo wspólnego. Ta pierwsza często powstaje z drugiej, gdy już znudzi nam się rosół. Pomidorówka zachwyca zdecydowanym, kwaskowym smakiem i aksamitną konsystencją.
Za jej smakiem stoją przede wszystkim pomidory. W sezonie sięgamy zwykle po świeże, a poza nim wykorzystujemy pomidory z puszki, przecier i koncentrat. Ważnym dodatkiem do pomidorówki jest też śmietana. Zabiela zupę, zagęszcza ją i nadaje jej przyjemnej konsystencji.
Czy warto dodać majonez do zupy pomidorowej?
Jak najbardziej warto. Ma on zwykle wyrazisty smak i kremową konsystencję. Te walory doskonale komponują się więc z pomidorówką.
Majonezem można zastąpić dodawaną do zupy pomidorowej śmietanę. Dzięki temu potrawa zyska ciekawszy i pełniejszy smak, bo majonez zawiera sporo tłuszczu, który jest doskonałym nośnikiem smaku. Możesz go dodać do zupy pod koniec gotowania sam lub rozprowadzony z mąką i wodą. W tym drugim przypadku całość doskonale zagęści zupę.
Jak zrobić pomidorówkę z majonezem?
Składniki:
-
1 cebula
-
1 łyżka masła
-
1 marchewka
-
1 pietruszka
-
4-5 ziaren ziela angielskiego
-
1 listek laurowy
-
ok. 300 g passaty pomidorowej
-
4 łyżki koncentratu pomidorowego
-
1 łyżka mąki
-
2 łyżki majonezu
-
sól, pieprz, cukier
-
natka pietruszki
Przygotowanie pomidorówki
Cebulę obierz, pokrój w kostkę, zeszklij w garnku na maśle. Dodaj obraną i pokrojoną w kostkę marchewkę oraz pietruszkę. Przesmaż, mieszając.
Dodaj ziele angielskie i listek laurowy oraz ok. 1 l wody. Całość gotuj na średnim ogniu, aż warzywa będą miękkie. Do zupy dodaj passatę i koncentrat pomidorowy oraz sól i pieprz. Gotuj całość jeszcze 5 minut.
Mąkę wsyp do miseczki, dodaj trochę wody i majonez, dokładnie rozmieszaj. Rozprowadź chochlą gorącego wywaru, wlej do garnka, wymieszaj, zagotuj.
Zupę dopraw do smaku solą, pieprzem i cukrem. Podawaj z makaronem, posypaną posiekaną natką pietruszki.
W naszym serwisie znajdziesz też przepis Karola Okrasy na zupę pomidorową , a także na pomidorówkę z mięsem Tomasza Strzelczyka .
Źródło zdjęcia: canva/fcafotodigital
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Najlepszy sposób rozbijania jajek. Nie ma skuteczniejszego i łatwiejszego
-
Bajecznie soczyste kotlety schabowe w majonezie. Sekretem jest marynata
Źródło: deliciousplace