Najszybszy możliwy przepis na faworki. W sam raz dla zabieganych i niecierpliwych
Faworki uchodzą za jeden z najbardziej kultowych łakoci, których nie może zabraknąć podczas karnawału i tłustego czwartku. Niektórzy uważają, że ich przygotowanie jest czasochłonne. Okazuje się, że wcale tak nie musi być. Poniższy przepis jest tego potwierdzeniem.
Proste i szybkie faworki
Nie da się ukryć, że faworki są wyjątkowym smakołykiem. Nawet najbardziej wybredni spośród smakoszy nie potrafią się im oprzeć. Niedawno przedstawialiśmy recepturę siostry Anastazji na ten smakołyk . Dziś rzucimy okiem na o wiele szybszy sposób na przygotowanie faworków.
Tym razem postawimy na lane faworki. Przygotowuje je się odrobinę inaczej od tych tradycyjnych. Jednak oszczędność czasu wymaga modyfikacji formy . Efekt wprawi w osłupienie domowników, którzy momentalnie spałaszują faworki w takiej odsłonie.
Faworki lane przygotowuje się bardzo szybko i prosto. Wykorzystamy w nich dobrze znane składniki, których większość można znaleźć w niemal każdej kuchni . W co musimy się zaopatrzyć, zanim przystąpimy do działania?
-
4 jajka
-
250 ml mleka
-
250 g mąki pszennej
-
opakowanie cukru wanilinowego
-
30 g cukru pudru
-
30 ml mocnego alkoholu
-
butelka oleju
-
cukier puder do posypania
Faworki jeszcze nigdy nie były tak proste w przygotowaniu
Najpierw oddzielamy białka od żółtek. Te drugie ubijamy razem z cukrem pudrem oraz cukrem waniliowym. W trakcie tego procesu stopniowo dolewamy mleko . Następnie wzbogacamy wszystko o alkohol oraz mąkę.
Wszystkie zmieszane składniki miksujemy na gładką masę. Białka ubijamy na sztywną pianę. Mieszamy ją z wcześniej przygotowaną masą. Należy zrobić to delikatnie. W przeciwnym wypadku ciasto nie będzie wystarczająco puszyste .
W szerokim garnku rozgrzewamy olej. Powinien mieć około 180 stopni Celsjusza. Temperaturę można zweryfikować odrobina ciasta. Jeżeli nie przypala się, a kolor szybko robi się rumiany, wówczas jest ona odpowiednia .
Ciasto umieszczamy w oleju, tworząc cienkie zawijasy. Pamiętajmy, aby robić to małymi partiami. Rumiane faworki wyjmujemy z oleju i wykładamy na ręczniki papierowe. Kiedy są jeszcze wilgotne, posypujemy je cukrem pudrem. Wykładamy na talerze, dopiero jak będą suche. Warto zwrócić uwagę na to, jak faworki robi Magda Gessler .
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Po krzywych burakach kolejna wielka akcja Lidla z innym warzywem. Powodem zbyt obfite plony
-
Nie ma skali, żeby opisać jak cudowne wychodzą pierogi ruskie z przepisu z 1920 roku
Źródło: Beszamel