Smakosze.pl
Ryba za krocie

Canva.com / JoeGough / industryview

Ile trzeba zapłacić za obiad nad morzem?

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Nie da się ukryć, że ryba jest wyjątkowym specjałem, któremu ciężko się oprzeć. Dla wielu smakoszy wizyta nad morzem nie może się obejść bez wizyty w restauracji, w której serwuje się tego typu frykasy. Okazuje się, że ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. Za kilogram ryby trzeba zapłacić aż 140 złotych.

Ryba nad morzem to prawdziwa kulinarna klasyka. Właśnie z tego słyną tamtejsze restauracje. Smakosz, który odwiedził jeden z kołobrzeskich lokali przecierał oczy ze zdumienia, kiedy zobaczył paragon. Ceny znacząco poszły w górę.

Ryba warta fortunę 

Bez wątpienia smakowita ryba niejednokrotnie wywoływała u nas zachwyt. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, dlaczego warto jadać mintaja. Tym razem przyjrzymy się drożyźnie w jednej z nadmorskich restauracji.

Czas spędzony nad morzem dla licznego grona smakoszy wiąże się z zajadaniem tamtejszych specjałów. Ryba gra wśród nich pierwsze skrzypce. Nietrudno natknąć się na osoby, które nie potrafią się powstrzymać przed zakupieniem uwielbianego dania.

Pewien mężczyzna udał się do Kołobrzegu i postanowił zamówić w restauracji swojski smakołyk. Ryba wydawała się oczywistym wyborem. Okazało się, że kilogram nadmorskiego specjału jest wyceniany na 140 złotych.

Mężczyzna podzielił się swoim doświadczeniem z portalem Money. Za posiłek, w którego skład wchodziło 440 g pieczonego dorsza, frytki oraz zestaw surówek, zapłacił aż 76,60 zł. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dużo pieniędzy, jak za obiad.

(Canva / 4kodiak)

Bardzo droga ryba wprawiła go w osłupienie

Z całego zestawu ryba kosztowała najwięcej. Za 440 g trzeba było zapłacić 61,60 zł. Tym samym kilogram specjału kosztuje 140 złotych. Z kolei 150 g frytek wyceniono na 8 zł. Natomiast cena surówek wynosiła 7 zł.

Ryba w takiej cenie może wywołać konsternację u wielu smakoszy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że restauracje dopiero od niedawna mogą gościć swoich klientów w ogródkach. W związku z tym wzrost cen był do przewidzenia.

Nie bez znaczenia jest zapewne również fakt, że sezon turystyczny jeszcze się nie rozpoczął. W związku z tym ryba może kosztować znacznie więcej niż w okresie wakacyjnym. Nie zmienia to jednak faktu, że obiad dla całej rodziny w kołobrzeskiej restauracji kosztowałby aktualnie kilkaset złotych.

Kilogram ryby za 140 zł może wydawać się absurdalną kwotą, jednak na taki stan rzeczy składa się kilka czynników. Niewykluczone, że za jakiś czas ceny będą trochę niższe. Nie pozostaje nam nic innego jak obserwowanie rozwoju sytuacji. Niedawno wspominaliśmy o przewidywaniach ekspertów dotyczących cen w restauracjach.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Money

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

kawa

Produkty

Kawa staje się coraz droższa, nie każdego będzie na nią stać

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jeść mandarynki?

Czytaj więcej >
Ogórki kiszone i konserwowe

Produkty

Ogórki kiszone czy konserwowe, które z nich są najzdrowsze?

Czytaj więcej >
ogórki w folii

Produkty

Dlaczego ogórki pakowane są w folię?

Czytaj więcej >
Mięsne podkładki chronią nasze zdrowie

Produkty

Do czego służą podkładki pod mięso?

Czytaj więcej >
 Kurkuma jest bardzo zdrowa

Produkty

Dlaczego warto regularnie jadać kurkumę?

Czytaj więcej >