Smakosze.pl
Praca u Magdy Gessler

Jakub Kaminski/East News; canva.com/NatashaPhoto

Jakie zarobki mają kucharze u Magdy Gessler?

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Magda Gessler jest właścicielką kilku restauracji i lokali gastronomicznych, które znane są na cała Polskę. Dla wielu ludzi zapewne marzeniem jest pracować na kuchni tak renomowanej persony. Niestety, jeden z byłych pracowników Gessler wyjawił ile zarabiał w ciągu miesiąca. Za ciężką pracę zarabiał jedynie 2700 zł miesięcznie.

Najsławniejszą restauracją Gessler jest lokal "U Fukiera", który przez wielu krytyków kulinarnych i amatorów dobrej kuchni, uznawany jest za jej flagową lokalizację. W takich miejscach chcą pracować młodzi ludzie, którzy ukończyli szkoły gastronomiczne i mają nadzieję na wspaniałą karierę szefa kuchni.

Niestety zawód ten charakteryzuje się ogromem fizycznej, jak i umysłowej pracy, przy stosunkowo niskich zarobkach. Były pracownik Magdy Gessler wyjawił szczegóły zatrudnienia, wynagrodzenia oraz warunków pracy, lecz jego słowa dają wiele do myślenia. 

Ile zarabia się w restauracjach Magdy Gessler?

Jak można przeczytać na portalu planeta.pl, Gessler jeżdżąc po kraju w ramach programu "Kuchenne Rewolucje", zapomina o swoich własnych pracownikach. Spora część z nich skarży się na wyjątkowo niskie wypłaty, a także niekorzystne umowy. 

Marcin Kowalski gotował dla gości w restauracji Magdy Gessler i w wywiadzie z niemieckim "Die Welt" opowiedział, jak wyglądała jego historia w tym miejscu. Największym problemem, który dotknął całą gastronomię w Polsce, jest pandemia - w wyniku obostrzeń mnóstwo ludzi miało obniżone wypłaty, a część z nich całkowicie została zwolniona.

Sernik z trzech składników

Najłatwiejszy sernik na świecie - tylko trzy składniki

CZYTAJ DALEJ

Po kilku miesiącach dostałem umowę na pół roku z pensją 11 zł za godzinę. Czas pracy nienormowany, ale do tego napiwki. Miesięcznie miałem zarabiać 2700 zł. Potem przyszły ciężkie czasy, szefowa obcięła pensje, a jak komuś to nie pasuje "rynek jest szeroki i głęboki" - mówił Kowalski dla "die Welt". 

Na naszej stronie zamieściliśmy mnóstwo informacji kulinarnych, które mogą przypaść tobie do gustu. Przeczytaj ten artykuł, w którym przekazujemy wieści o straszliwym odkryciu w popularnych przyprawach. W tym tekście  zdradzamy najlepszy przepis na pyszne cebulowe kule faszerowane mięsem - idealna grillowa przekąska.

Umowy śmieciowe u Gessler

Wcześniej w sprawie pracy w biznesach znanej restauratorki głos zabrał Maciej Nowak, krytyk kulinarny oraz teatralny. Na swoim Facebooku krytykował warunki, w jakich zmuszeni są pracować jej ludzie. Jednym z największych mankamentów jest doliczanie serwisu do rachunku.

Nowak napisał także, że większość kelnerów zatrudniona jest na czarno, w wyniku czego nie mają żadnych przywilejów i praw pracowniczych, a ich zarobki często zależą jedynie od napiwków klientów. Przy okazji trzeba pamiętać, że kelnerzy często pracują po 12 godzin, co jest wycieńczającym doświadczeniem. 

Biorąc pod uwagę pogorszenie się warunków pracy w setkach gastronomii, dzisiaj ciężko znaleźć stabilną i dobrą pracę w tej branży. A co wy sądzicie o wynagrodzeniu u Gessler? Dajcie nam znać w komentarzach na naszym Facebooku. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: planeta.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ug

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Polacy w restauracji

Restauracje

Największe grzechy Polaków w restauracjach

Czytaj więcej >
Okropne zachowanie kelnera

Restauracje

Okrutne zachowania kelnera w restauracji

Czytaj więcej >
Nastolatek nie spodziewał się ataku

Restauracje

Nagły atak ptaka na jedzącego nastolatka

Czytaj więcej >
Kelnerka uratowała dziecko

Restauracje

Bohaterskie zachowanie kelnerki w restauracji

Czytaj więcej >

Restauracje

Szef kuchni trafił na wyjątkowego homara

Czytaj więcej >

Restauracje

Niezwykła sytuacja w restauracji

Czytaj więcej >