Lidl zrezygnuje z tradycyjnych paragonow?
Lidl stara się, aby Polacy jak najczęściej wybierali sklepy niemieckiej sieci. W tym celu wprowadzane są liczne promocje i akcje rabatowe, mające za zadanie przykuć uwagę nowych klientów z Polski, a także zatrzymać starych konsumentów.
W dzisiejszych czasach coraz więcej firm zwraca uwagę na problemy trapiące środowisko naturalne - korporacje próbują wdrożyć rozwiązania, dzięki którym ekologia będzie stanowiła jeden z ich najważniejszych celów. Do tego grona dołącza teraz także Lidl.
Lidl wymienia paragony
Papier stanowi bardzo cenny surowiec, który wykorzystywany jest w najróżniejszych branżach i gałęziach gospodarki. Niestety lasy znacznie cierpią w trakcie wycinania kolejnych drzew, z których można wytworzyć bele papieru. Lidl ma nadzieję to zmienić.
Zgodnie z ideą „W trosce o lepsze jutro” nieustannie poszukujemy nowych, bardziej ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich jest wymiana papieru do paragonów na bardziej przyjazny środowisku - tłumaczy Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa komunikacji korporacyjnej i CSR w Lidl Polska.
Zanim jednak do tego dojdzie, Lidl planuje wykorzystać do końca zmagazynowane do tej pory zapasy paragonów wykonanych w starej technologii. W taki sposób nie marnuje się żadnych materiałów i zmniejsza zanieczyszczenie środowiska naturalnego.
Na naszej stronie zamieściliśmy mnóstwo informacji kulinarnych, które mogą przypaść tobie do gustu. Przeczytaj ten artykuł , w którym pokazujemy dlaczego warto pić herbatę z czosnku i jabłka. W tym tekście zdradzamy najlepszą recepturę na pysznego żółciaka siarkowego - grzyba, który dla wielu jest zwykłą hubą rosnącą na drzewie.
Źródło: industryview, Getty Images Pro
Lidl dołącza do sieci Kaufland
Kilka dni temu sieć hipermarketów Kaufland poinformowała media, że wprowadziła w całej Polsce specjalne szaro-niebieskie paragony, które wyposażone są w certyfikat FSC i pochodzą z "odpowiedzialnej gospodarki leśnej", czyli takiej, która zarówno dba o ekologię, jak i potrzeby społeczeństwa.
Papier termiczny, jak tłumaczy przedstawiciel sieci Kaufland, ma być także odporny na blaknięcie, można wrzucać go do pojemników na papier, a także nadaje się do całkowitego recyklingu , co jeszcze bardziej obniża zanieczyszczenie ekosystemu wokół nas.
Decyzje największych sieci pokazują tendencję, która daje nadzieję na lepsze jutro. Gdy najwięksi gracze na rynku wprowadzą ekologiczne rozwiązania, społeczeństwo może z większą łatwością zauważyć, że warto faktycznie dbać o naszą planetę.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: wirtualnemedia.pl