Luksus dla wybranych? Tyle zapłacimy za talerz rosołu w restauracji Piotra Adamczyka
Nie od dziś wiadomo, że aby zjeść na mieście trzeba się czasem wykosztować. Niektóre lokale potrafią niemiło zaskoczyć wygórowanymi cenami. Jak wygląda ta kwestia w restauracji Piotra Adamczyka? 25 złotych za talerz rosołu wydaje się ceną w granicach rozsądku, co jednak z pozostałymi pozycjami w menu?
Piotr Adamczyk trudni się nie tylko sztuką aktorską. Od lat prowadzi w Warszawie lokal, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Restauracja Piotra Adamczyka nie należy niestety do najtańszych lokali. Czy na wizytę w "Starym Domu" może sobie pozwolić "przeciętny Kowalski"?
Historia "Starego Domu" sięga lat '50 XX wieku. Głównymi jej bywalcami byli wówczas miłośnicy wyścigów konnych, odwiedzający pobliski tor na Służewcu. W chwili obecnej restauracja Piotra Adamczyka serwuje potrawy inspirowane klasycznymi przepisami kuchni polskiej. Aby się w niej stołować lepiej mieć zasobny portfel.
Jak kształtują się ceny w restauracji Piotra Adamczyka?
Ceny w restauracji Piotra Adamczyka nigdy nie należały do szczególnie przyjaznych . Panująca obecnie inflacja spowodowała, że właściciel podniósł je jeszcze bardziej . Rodzinny obiad w tym przybytku może solidnie nadszarpnąć domowy budżet . Sprawdźcie, zanim się tam wybierzecie.
Zimne przystawki w restauracji Piotra Adamczyka wysokością ceny dorównują daniom głównym u konkurencji . Galaretka z wieprzowych nóg to koszt 37 złotych , tatar wołowy 53 złotych , zaś deska polskich wędlin lub pasztetów aż 69 złotych. Miłym wyjątkiem od reguły jest domowy chleb ze smalcem i kiszonymi ogórkami . Znany aktor liczy sobie za tę pozycję jedyne 15 złotych .
Karta zup, poza rosołem, zawiera też barszcz czerwony, flaki po warszawsku, zupę dnia i żurek . Ceny kształtują się w przedziale od 25 złotych (za rosół) do 29 złotych (za flaki) . Wyjątkiem jest żur z prawdziwkami i białą kiełbasą . Na rachunku ujrzymy koło niego cenę 33 złotych .
Zaspokojenie większego głodu to już niemały wydatek . Wśród dań głównych najdrożej wypada polowa pieczonej kaczki w cenie 79 złotych . Nieco tańsze są żeberka wieprzowe i pieczeń z jelenie za "jedyne" 75 złotych za każde z dań . Najmniej zaś zapłacimy za bigos lub kotlety mielone z puree- po 39 złotych .
Ile w restauracji Piotra Adamczyka zapłacimy za ciepłe przystawki, sałaty i desery?
Wybór ciepłego bufetu zamiast dania głównego wcale nie oznacza mniejszego zaskoczenia przy płaceniu rachunku . Gołąbki z cielęciną lub pierogi kosztować nas będą 39 złotych . Do wyboru mamy też ozorki cielęce ( 41 złotych) i śląskie cepeliny (43 złote) . Cynaderki z czosnkiem i pietruszką oznaczają zaś wydatek aż 49 złotych .
Dość kosztowne będzie zamówienie którejś z dostępnych w restauracji Piotra Adamczyka sałat . Liście rukoli z orzeszkami pinii i suszonymi pomidorami kosztują zawrotne 43 złote . Potem jest już tylko drożej. Sałata z marynowaną piersią z kurczaka ceni się bowiem na 49 złotych .
Jak w restauracji Piotra Adamczyka ma się sprawa z deserami ? Tutaj o dziwo można się przyjemnie zaskoczyć . Wybór jest dość bogaty, a ceny wahają się od 27 złotych do 29 złotych . Pobyt w restauracji mogą nam osłodzić torty bezowe, mazurek, sernik i oczywiście szarotka .
Ile należy zatem przeznaczyć na obiad w restauracji Piotra Adamczyka? Dwudaniowy obiad z deserem złożony z najtańszych pozycji w karcie to koszt 91 złotych na osobę . Łatwo policzyć, że rodzina z dwójką dzieci zostawi w lokalu ponad 360 złotych . Rachunek ten nie zawiera napojów, ewentualnych dodatków oraz obsługi kelnerskiej . Jak wypada porównanie cenowe z krakowską restauracją Ewy Wachowicz ? Nie uwierzysz ile każe sobie płacić za tort znany polski piłkarz .
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Jest równie ważna jak ciasto i farsz. 4 najlepsze okrasy do pierogów
-
Dlaczego najlepsi kucharze gotują rosół bez przykrycia? Powód jest arcyważny
-
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama
Źródło: restauracjastarydom