Mistrzowski piernik siostry Anastazji. Przebój nad przeboje
Czas pieczenia świątecznych pierników zbliża się wielkimi krokami. Z tej niezwykłej okazji warto sięgnąć po sprawdzony przepis od kuchennego autorytetu. Siostra Anastazja dzięki wieloletniemu doświadczeniu opracowała mistrzowską wprost recepturę. Z jej wiedzą ten wypiek nie może się nie udać.
Piernik siostry Anastazji idealnie sprawdzi się dla osób, które nie zdecydowały się na przyrządzenie piernika dojrzewającego. Ta receptura jest niezwykle prosta i szybka do wykonania. Podczas pieczenia piernika w domu panuje oszałamiający aromat korzennych przypraw. Siostrze Anastazji warto zaufać w tej kwestii.
Przepis na aromatyczny piernik świąteczny siostry Anastazji
Składniki:
-
3 szklanki mąki
-
20 dag płynnego miodu
-
20 dag masła
-
1 i 1/2 szklanki cukru
-
3 jajka (oddzielone żółtka od białek)
-
1 szklanka kwaśnej śmietany
-
2 łyżki lodowatej wody
-
1 łyżka kakao
-
1 paczka przyprawy piernikowej
-
1 łyżeczka sody
-
szczypta soli
Składniki na polewę:
-
1 czekolada mleczna lub deserowa
-
4-5 łyżek śmietanki
-
dowolne ozdoby
Jak upiec świąteczny piernik siostry Anastazji?
Mąkę, sodę oraz kakao na piernik przesiej do dużej miski, dodaj przyprawę korzenną . Masło utrzyj z cukrem i żółtkami na gładką masę. Białka ubij na sztywną pianę z dodatkiem odrobiny soli .
Do masy z żółtek i cukru dodaj miód, śmietanę oraz wodę . Następnie do tych składników stopniowo dosypuj mieszankę z suchych składników na piernik . Na koniec całość wymieszaj delikatnie z ubitymi białkami .
Ciasto na piernik przelej do foremki wyłożonej papierem . Wstaw do piekarnika nagrzanego do 170 stopni i piecz przez ok. 60 minut . W międzyczasie w kąpieli wodnej połącz czekoladę ze słodką śmietanką . Tak przygotowaną polewą udekoruj piernik po upieczeniu. Polecamy tradycyjny przepis na staropolski piernik dojrzewający . Najmłodszych zachwyci sposób na kolorowy domek z piernika .
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Ziemniaki po szwajcarsku. Zachwycisz się nową wersją popularnego warzywa
-
Zapomnij o mace pszennej. Delikatniejsze naleśniki zrobisz na innym składniku
-
Źródło: rodzinkawkuchni