Na Śląsku wrzucają do rosołu nietypowy składnik. Pół Polski łapie się za głowy
Rosół może smakować jeszcze lepiej. Wypróbuj przepis i ugotuj tę ulubioną zupę tak, jak robią to na Śląsku. Jeden składnik może zaskoczyć, ale to właśnie dzięki niemu smakuje obłędnie. Tej tradycyjnej zupy nie ugotujesz już w inny sposób.
Rosół na Śląsku gotuje się inaczej
Rosół to ulubiona zupa wszystkich Polaków. Wydawałoby się, że w każdym zakątku kraju gotuje się ją tak samo. Fakty jednak zaprzeczają tej zasadzie. Okazuje się, że na Śląsku tę tradycyjną zupę gotują nieco inaczej.
Podczas gotowania dodają jeden składnik, dzięki czemu rosół zyskuje na smaku i sytości. Koniecznie musisz go poznać i ugotować zupę z przepisu umieszczonego poniżej. Domownicy już nigdy nie spojrzą na rosół w klasycznej wersji.
Nie może zabraknąć tego składnika
Tajemniczym składnikiem rosołu okazuje się biała kapusta. Choć dodanie jej do rosołu brzmi dosyć kontrowersyjne, tak naprawdę jest doskonałym pomysłem. Rosół nigdy nie smakował lepiej. Dokładne proporcje i wszystkie składniki poznasz, kiedy zerkniesz na listę poniżej. Dokładnie trzymaj się wytycznych i nie pomijaj żadnego produktu.
Składniki:
- 1 porcja rosołowa
- 500 g szpondra wołowego
- 3,5 l wody
- ¼ główki białej kapusty
- 2 marchewki
- 1 korzeń pietruszki
- ¼ selera
- biała część pora
- 1 cebula
- 2 ząbki czosnku
- 2 gałązki lubczyku
- 3 liście laurowe
- 5 ziaren ziela angielskiego
- pieprz
- sól
Przepis na rosół ze Śląska
Umyte mięso przełóż do garnka. Zalej je zimną wodą, a następnie gotuj na małym ogniu. Zbierz powstałą szumowinę. Dodaj obrane marchewki, korzeń pietruszki, selera, umytego pora i kapustę. Całość przypraw lubczykiem, ząbkami czosnku, pieprzem, solą, liśćmi laurowymi i ziołami angielskimi.
Cebule opiecz, przekrój na pół i dodaj do zupy. Zmniejsz ogień i gotuj rosół przez 3 godziny. Na koniec przypraw go pieprzem i solą. Zupę podawaj z makaronem i posiekaną natką pietruszki, a będzie smakowała wybornie. Sprawdź, j akiego mięsa unikać oraz poznaj nowy sposób na żurek .