Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-06-26T221634.643

mamadela, Getty Images

Napar z liści zielonej sałaty na sen

29 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Liście zwykłej sałaty mogą skrywać w sobie znacznie więcej, niż do tej pory sądziliśmy. Użytkowniczka TikToka Shapla Hoque co wieczór zaparza je i pije przed snem. Według niej warzywo pomaga jej zasnąć i każdego ranka budzi się świeża i wypoczęta.

Sałata najczęściej ląduje na naszych kanapkach, w sałatkach oraz burgerach - to właśnie w nich pożądamy przyjemnego chrupania, oraz świeżości, jakie to soczyste warzywo może doń wprowadzić.

Problemy z zaśnięciem dotykają wielu z nas. Część okazjonalnie nie może zasnąć, lecz niektórzy przez wiele lat mogą zmagać się z trudnościami w zaśnięciu. Jeśli nic nie pomaga, warto sprawdzić sałatę.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Liście sałaty na sen

Większość osób odczuwających pierwsze trudności w zasypianiu, szybko wybiera się do apteki po dostępne bez recepty leki. Najczęściej są one wytworzone na podstawie ziół. Możliwe, że istnieje jednak lepszy sposób.

Shapla Hoque, znana na platformie TikTok, postanowiła podzielić się ze swoimi fanami rozwiązaniem na bezsenność. Hoque odrzuca farmakologiczne sposoby i zamiast nich pije napar z sałaty.

Projekt bez tytułu - 2021-06-29T180815.157

Czy dzieci mogą pić wodę z kranu?

CZYTAJ DALEJ

Kobieta odrywa z sałaty kilka liści, gniecie je w dłoniach i wrzuca do kubka. Następnie wrzącą wodą zalewa liście, przykrywa naczynie spodkiem i odstawia do zaparzenia na 10-15 minut. Po tym czasie wypija napar.

Czy sałata faktycznie działa?

Portal kobieta.onteria.pl podaje, że coś może być w metodzie tiktokerki. W sałacie można znaleźć bowiem lactuarium, sok mleczny niektórych gatunków sałat, który wykazuje właściwości uspokajające i przeciwbólowe.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia, po których zmarło niemowlę w niemieckim szpitalu. Ten tekst poświęcony został doskonałej recepturze na zapiekanego w serowo-śmietanowym sosie kalafiora.

Substancja ta jest wykorzystywana od bardzo długiego czasu przy produkcji preparatów na sen oraz nadpobudliwość ruchową. Biorąc pod uwagę powyższe, napar z liści może zostać skutecznie użyty w ramach poprawy snu.

Projekt bez tytułu - 2021-06-26T225345.453

Źródło: Monkey Business Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: kobieta.interia.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >