Smakosze.pl
EN 01475915 0141

Marek BAZAK/East News

Nachodzą zmiany w zakazie handlu w niedzielę

29 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Zakaz handlu w niedziele już niedługo może zostać znacząco zaostrzony - wszystko dzięki nowelizacji ustawy, która ma utrudnić pracę sklepom spożywczym w ostatni dzień tygodnia. Projekt jest już przygotowany i trafi do Sejmu na początku lipca. Prawo i Sprawiedliwość odpowiedzialne za całą operację chce skończyć z obchodzeniem przez sklepy polskiego prawa.

Zakaz handlu wywołuje wśród Polaków skrajne emocje. Z jednej strony wielu handlowców i klientów narzeka na brak jednego dnia otwartych sklepów, z kolei zwolennicy tego prawa wskazują, że pozwala ono na odpoczynek sprzedawcom.

Niektórym środowiskom nie podoba się jednak, że część sklepów obchodzi zakaz, korzystając z możliwości wprowadzenia usług pocztowych - co pozwala im pracować w niedziele tak jak w każdy inny dzień.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Nowelizacja ustawy o ograniczenie handlu w niedzielę

Janusz Śniadek, poseł Prawa i Sprawiedliwości powiedział "wtorkowemu Dziennikowi Gazecie Prawnej", że nowelizacja powyższej ustawy jest już gotowa i projekt trafi do sejmu na początku lipca.

Założenia nowelizacji nie wyglądają pozytywnie dla sklepów, które posiadają w swojej ofercie usługi pocztowe. Jak informuje dziennik, sklep z usługami pocztowymi będzie mógł prowadzić działalność w niedzielę, o ile tego typu usługi będą dominujące.

Różowa czekolada jest niesamowicie zdrowa

Czy różowa czekolada jest zdrowa?

CZYTAJ DALEJ

Wynika z tego, że przychody z działalności dominującej, czyli w tym przypadku usług pocztowych, muszą stanowić ponad 50 proc. łącznych wpływów. Planowane jest również wprowadzenie wymogu ewidencji przychodów podmiotów, z podziałem na działalność uprawniającą do zwolnienia i pozostałe.

Brak uprawnień do kontroli

Prawnicy zajmujący się tematem zakazu handlu zauważają, że PIP czyli Państwowa Inspekcja Pracy, nie ma póki co uprawnień pozwalających na weryfikowanie spełnionych wymogów przez placówki handlowych.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia - 3-letnie dziecko zmarło po zjedzeniu płatków śniadaniowych. Ten tekst poświęcony został sokowi ze świeżego buraka oraz jego prozdrowotnym właściwościom.

Obecnie, według danych podanych przez dziennik, ponad połowa sklepów spożywczych w Polsce jest otwarta w ostatni dzień tygodnia, a liczba ta wzrasta z miesiąca na miesiąc.

Przedsiębiorcy z branży handlu protestują przeciwko zaostrzaniu ustawy, zaznaczając, że generuje ona spore straty zysków. Wiele wskazuje jednak, że mimo wszystko nowelizacja wejdzie w życie.

EN 01454375 0096 (1)

Źródło: Marek BAZAK/East News

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: polsatnews.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >