Nietypowy rosół z dodatkiem jabłka oraz imbiru
W każdym domu rosół przyrządza się w odrobinę inny sposób. Niektórzy stawiają na dodatki wyjątkowo aromatycznych przypraw, inni skupiają się na mięsach. Okazuje się, że w kultowej zupie jest również miejsce na smakowity owoc.
Imbir i jabłko do rosołu
Rosół niejednokrotnie przyprawiał nas o szybsze bicie serca. Niektórzy mogliby zajadać się niemal codziennie. Smakosze wykorzystują rozmaite receptury i triki. Niedawno prezentowaliśmy sztuczkę od Magdy Gessler .
Dziś sięgniemy po przepis, który sprawi, że rosół będzie smakował jeszcze lepiej. Zagoszczą w nim delikatnie słodkie nuty smakowe oraz pikanteria . Wszystko za sprawą jabłka i imbiru. Zupa w tej odsłonie zachwyci najbliższych.
Mało kto spodziewałby się, że jabłko i imbir mogą tak dobrze wpłynąć na zwykły rosół. Dodatki te należy umieścić w wywarze dopiero pod koniec gotowania . Wówczas rosół stanie się zjawiskowym daniem. Każdy, kto wypróbował ten przepis, już zawsze z niego korzysta.
Rosół w tej odsłonie jest bardzo prosty w przygotowaniu i nikt nie powinien mieć z tym większych problemów. Na początku musimy zaopatrzyć się w niezbędne składniki . Co dokładnie będzie nam potrzebne?
-
drobiowa porcja rosołowa
-
3 litry wody
-
2 cebule
-
2 marchewki
-
seler
-
por
-
2 jabłka
-
kawałek startego imbiru
-
2 ząbki czosnku
-
3 ziarna ziela angielskiego
-
3 ziarna pieprzu
-
3 liście laurowe
-
15 g lubczyku
-
posiekana natka pietruszki
-
sól i pieprz
(Canva.com / Foodiesfeed)
Rosół w niecodziennej odsłonie
Najprawdopodobniej rosół z dodatkiem imbiru i jabłek wywodzi się z Pakistanu. Jednak nie oznacza to, że nie przypadnie on do gustu wielbicielom swojskich smaków . Najpierw mięso umieszczamy w garnku. Zalewamy je wodą i dodajemy przyprawy.
Włoszczyznę obieramy, a cebule opalamy. Warzywa wkładamy do wywaru. Całość gotujemy na niewielkim ogniu przez 1,5 godziny. W tym czasie zbieramy szumowiny. Jabłka myjemy i kroimy na pół. Dodajemy je do naszej zupy .
Po kolejnej godzinie wyjmujemy jabłka. Rosół wzbogacamy o starty imbir, rozgniecione ząbki czosnku oraz lubczy k. Zupę najlepiej gotować jeszcze przez około 30 minut. Kiedy czas dobiegnie końca, nasz specjał jest już gotowy.
Warzywa i mięso odławiamy. Marchewki kroimy na plasterki i dodajemy z powrotem do zupy. Rosół w tej odsłonie smakuje wyśmienicie i ciężko mu się oprzeć. Możemy go przygotować również w wersji bezmięsnej. Wówczas najlepiej dodać więcej warzyw, łyżkę wędzonej papryki i kurkumy. Warto sięgnąć także po przepis na wegetariańską zupę pomidorową .
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: Prześlij Przepis; Dom pełen pomysłów