Niezwykły przepis na gołąbki ziemniaczane
Nie da się ukryć, że gołąbki mają status kultowej potrawy. Niejednokrotnie przyprawiały nas one o szybsze bicie serca. W kapuście zazwyczaj skrywa się mięsne nadzienie. Dziś zastąpimy je ziemniaczanym farszem.
Ziemniaczane gołąbki zachwycą najbliższych
Gołąbki często goszczą na naszym portalu. Można je przyrządzić na rozmaite sposoby. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, jakie typy mięsa idealnie nadają się na farsz . Tym razem sięgniemy po bezmięsne wydanie gołąbków.
Ziemniaki w gołąbkach? Pomysł może wydawać się nieco kontrowersyjny, jednak danie w takiej odsłonie sprosta wymaganiom nawet najbardziej wybrednych spośród smakoszy . Prośby o dokładkę są niemal pewne.
Niektórzy uważają, że bezmięsna kuchnia jest nudna. Jednak wcale nie musi tak być. Wystarczy korzystać z odpowiednich receptur. Niedawno przedstawialiśmy przepis na makaron w sosie szpinakowo-serowym . Ziemniaczane gołąbki są równie smakowite.
Gołąbki w tej niecodziennej odsłonie z pewnością przypadną do gustu osobom, które lubują się w swojskich smakach . Przepis jest banalnie prosty i każdy powinien sobie z nim poradzić. Najpierw musimy zaopatrzyć się w niezbędne składniki. Czego potrzebujemy?
-
główka kapusty
-
3 kg ziemniaków
-
370 g kaszy manny
-
4 cebule
-
2 g pieprzu ziołowego
-
2 g wędzonej papryki
-
2 g soli
(Canva.com / freeskyline)
Gołąbki w bezmięsnej odsłonie
Najpierw musimy sparzyć kapustę. Od głąba oddzielamy brzydkie liście i umieszczamy go w garnku z wrzątkiem. Gotujemy przez kilka minut. Po tym czasie liście powinny zmięknąć. Odrywamy je i wycinamy gruby nerw .
Ziemniaki obieramy, myjemy i ścieramy na tarce. Podobnie postępujemy z cebulą. Oba warzywa mieszamy, wzbogacamy o kaszę manną i przyprawy . Masa na farsz powinna być gęsta. Jeśli zajdzie taka potrzeba to dodajemy do niej więcej kaszy.
Masę ziemniaczaną gotujemy na parze przez około 15 minut. Po tym czasie przekładamy ją do liści kapusty. Zawijamy gołąbki i umieszczamy je w garnku do gotowania na parze. Jeśli nie mamy takiego urządzenia, to dobrze sprawdzi się metalowy durszlak .
Nasze gołąbki powinny być gotowe po 1,5 godziny. Pamiętajmy o tym, by nie odparowała cała woda. W razie potrzeby należy dolać jej więcej . Danie w takim wydaniu z pewnością zadowoli domowników, którzy szybko wyczyszczą talerze do czysta.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: Onet Gotowanie