Ogórki kiszone inaczej - z dodatkiem igieł sosnowych
Kiszone ogórki w klasycznej wersji zna każdy - można je jednak jeszcze bardziej usprawnić. Wystarczy dodać do słoików kilka gałązek igieł sosnowych. Dzięki nim po otwarciu kiszonki czuć zapach lasu iglastego, a same ogórki będą znacznie bardziej jędrne i świeże.
Kiszone ogórki są jednym z dóbr kulturowych Polski. Uwielbiamy zajadać się nimi przy każdej możliwej okazji. Dużego słoja nie może zabraknąć na grillu, urodzinach czy chociażby hucznym weselu.
Choć wiele osób woli kupować gotowe kiszeniaki w sklepach spożywczych, niektórzy preferują samodzielne kiszenie. Aby uzyskać jeszcze ciekawszy smak, warto dodać do nich niecodzienny składnik.
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Ogórki kiszone z igłami sosnowymi
Ogórki kiszone same w sobie są dobrodziejstwem prozdrowotnych właściwości i wartości odżywczych. Można znaleźć w nich wiele witamin, minerałów i probiotyków, które poprawiają funkcjonowanie organizmu.
Wrzucenie igieł sosnowych dodatkowo poprawia pozytywny wpływ ogórków na ciało człowieka. Igły wykazują bowiem działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne, co ułatwia rozprawianie się z patogenami.
Przy częstym przyjmowaniu produktów z igłami sosny można zauważyć również działanie pozwalające na wykrztuszanie zalegającej w oskrzelach wydzieliny, a także rozkurczowe.
Poprawiony i wzmocniony smak
Igły sosnowe w kiszonych ogórkach to nie tylko korzyści zdrowotne. Wrzucając kilka małych gałązek, odczujemy znaczną różnicę w smaku, aromacie oraz fakturze ukiszonych warzyw .
Dzięki nim ogórki nabiorą leśnego, orzeźwiającego smaku i zapachu, co doskonale współgrać może z najróżniejszymi mięsami, szczególnie pieczonym schabem oraz kurczakiem.
Chcesz zapoznać się z innymi przepisami? Sprawdź nasze inne receptury, w których zdradzamy mnóstwo smacznych informacji. W tym artykule pokazujemy przepis na banalnie prosty chlebek bananowy. Z tego tekstu dowiesz się, jak zrobić idealne ruskie pierogi według przepisu Ani Starmach.
Dodatkowo kiszonka z dodatkiem igieł zyska na jędrności i soczystości oraz znacznie dłużej zachowa kruchość i świeżość. Jeśli nie chcesz odczuć dużej różnicy w smaku, do każdego słoika wrzuć jedynie kilka pojedynczych igieł.
Źródło: canva.com/vivoo, Getty Images
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: kuchnia.wp.pl