Smakosze.pl Przepisy Wyśmienity, zdrowszy rosół gotowany na kurczaku bez skóry
canva.com/macniak

Wyśmienity, zdrowszy rosół gotowany na kurczaku bez skóry

21 marca 2021
Autor tekstu: Adam Moskal

Rosół jest zupą tak popularną, że praktycznie każda społeczność świata ma jej wersję. Aromatyczny i sycący mięsny wywar, który nabiera wspaniałego smaku dzięki warzywom i przyprawom, jest tak dobry, że ciężko znaleźć osobę, która szczerze by go nie lubiła.

W Polsce najczęściej gotuje się prostą wersję, na którą składają się proste i tanie składniki, a czas gotowania jest zmniejszony do obowiązkowego minimum. Mamy jednak znacznie lepszą propozycję zgodną z duchem slow food, która daje najlepszy efekt.

Rosół, który ugotujesz zgodnie z zasadami slow food

Slow food jest ruchem społecznym, który swoje korzenie ma we Włoszech, gdzie pojawił się w latach osiemdziesiątych XX w. Ruch ten stoi w opozycji do globalnego pośpiechu oraz tendencji do spożywania coraz większych ilości jedzenia typu fast food.

Jedzenie w duchu slow food charakteryzuje się głębokim i naturalnym smakiem, którego w dzisiejszych czasach znajdujemy coraz mniej. Takie żywienie wymaga odrobiny więcej pracy, która jest jednak tego warta, ponieważ aromat i smak takiego rosołu nie równa się z niczym innym.

Jaki kurczak nadaje się do tego rosołu?

Przede wszystkim należy znaleźć ekologicznego kurczaka, który całe swoje życie przeżył zgodnie z naturą. Genialnym rozwiązaniem jest kurczak zagrodowy, który charakteryzuje się wspaniałym smakiem, delikatną strukturą i licznymi wartościami odżywczymi, które ciężko znaleźć w innym mięsie.

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł , w którym zdradzamy najprostszy przepis na doskonałą obiadową surówkę. W tym tekście z kolei prezentujemy ogromne zmiany, jakie zostaną wprowadzone w związku z tłuszczami trans.

Ważne jest, aby do takiego rosołu nie wkładać kurczaka ze skórą. Tylko w taki sposób osiągniesz idealny smak, a zupa będzie klarowna. Pamiętaj, aby mięso zacząć gotować od zimnej wody, a płomień musi być niewielki lub średni, w innym wypadku ilość szumowin będzie zbyt wielka.

Spróbuj wprowadzić trochę świeżości

Kuchnia slow food charakteryzuje się również chęcią zmian i uwielbieniem dla nowych doznań. Nie ma wszak powodu, aby przez wiele lat jadać jedynie jeden rodzaj rosołu. Warto dodawać nowe przyprawy, zioła czy składniki, które urozmaicają potrawę.

Świetnie sprawdzą się w takim wypadku grzyby, ostre papryczki, kolendra, imbir, goździki, czosnek, świeża słodka papryka, kurkuma i wiele innych. Wszystko zależy jedynie od twojej wyobraźni i podniebienia. Eksperymentuj w kuchni, a z pewnością dostarczysz sobie niesamowitych wrażeń.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: polki.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Obserwuj nas w
autor
Adam Moskal

Wydawca serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad cztery lata, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji.

 

 

 

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.kossakowski@smakosze.pl
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy