Lepszy jest sernik z rodzynkami czy bez?
Sernik to ciasto, które nie tylko Polacy uwielbiają z całego serca. Na świecie znajdziemy dziesiątki jego wersji, jedna pyszniejsza od drugiej. W kraju nad Wisłą ogromne emocje budzi kwestia dodawania rodzynek. Dla wielu to czynność, która rujnuje całe ciasto.
Sernik z rodzynkami czy bez
Niektórzy do jego wnętrza nie dodają nic, inni preferują kandyzowaną skórkę z cytryny lub pomarańczy jako dodatek do serowej masy. Jednak największe kontrowersje bez wątpienia wywołują rodzynki. Suszone winogrona w serniku są źródłem gorącej dyskusji, która rozbrzmiewa latami w całym internecie. Internauci nie mogą jednak dojść do żadnego konsensusu.
Niektórzy bowiem uważają, że ciasto to bez rodzynek jest niepełne , a uczucie towarzyszące rozgryzaniu owocu jest nie do opisania. Inni z kolei nie znoszą rodzynek i nie wyobrażają sobie, że tak niesmaczny dla nich dodatek mógłby zbezcześcić tak doskonałe ciasto.
Internauci prowadzili już setki jak nie tysięcy rozmów, lecz żadna z nich nie rozwiązała tego problemu. Oba obozy dzielą się bowiem mniej więcej po połowie i każdy ze sposobów przygotowania sernika ma tyle samo zwolenników.
undefined
A ty jaki sernik najbardziej lubisz? Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem rodzynek, czy wręcz przeciwnie - podajemy przepis na wyśmienity sernik, który nie pęka i nie opada , a czy dorzucisz do niego rodzynki, to już zależy tylko od ciebie.
Przepis na sernik, który nie opada
Potrzebujesz:
-
1 kg sera wiaderkowego
-
szklanka zwykłego cukru
-
8 jajek
-
kostka masła
-
40- ml mleka tłustego
-
3 budynie waniliowe
-
duża paczka herbatników
Białka oddzielamy od żółtek i ubijamy na sztywną pianę - aby była mocniejsza, możemy dodać dosłownie szczyptę soli.
Żółtka oraz cukier ucieramy na jasną, puszystą masę. Dodajemy do nich partiami masło oraz twaróg, a następnie dolewamy mleko. Całość dokładnie miksujemy, a następnie dodajemy budynie.
[ EMBED-18 ]
Gdy masa będzie już jednolita, dorzucamy do niej ubite na sztywno białka jajek. Białka i masę mieszamy ze sobą delikatnie, najlepiej za pomocą drewnianej łyżki. Gdy masa będzie jednolita, na blaszce wykładamy obok siebie herbatniki.
Serową masę wylewamy na herbatki. Sernik pieczemy przez około godzinę w temperaturze 160-170 stopni. Po wystygnięciu ciasta, możemy je polać polewą bądź posypać cukrem pudrem. Smacznego.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: kulinarnefantazjemarioli
undefinedundefined