Chrzan i koper to nie wszystko. Dodaj do ogórków kiszonych, a będą jeszcze smaczniejsze
Latem wszyscy zaczynamy przygotowywać ogórki kiszone na zimę. To jedne z najbardziej popularnych przetworów. Są również bardzo zdrowe i rewelacyjnie podkreślają aromat wielu potraw. Do kiszonek zwykle dodajemy chrzan, koper i czosnek.
Warto jednak wydobyć z nich jeszcze lepszy smak. Do słoików dodaj coś jeszcze. Dzięki tym składnikom ogórki kiszone wyjdą doskonale, a domownicy od razu zauważą i docenią różnicę.
Doskonałe ogórki kiszone na zimę
Smak ogórków kiszonych zna każdy nas. Stanowią doskonały dodatek do obiadu lub do innych dań. Za każdym razem smakują wybornie, ale mogą być jeszcze lepsze. Podczas kiszenia oprócz chrzanu i kopru do słoika można włożyć jeszcze inne składniki.
Dzięki nim ogórki będą smakowały jeszcze lepiej. Wypróbujesz ten sposób raz, a będziesz stosować go za każdym razem. Przepis oraz składniki poznasz w dalszej części artykułu.
Dzięki tym składnikom przygotujesz najlepsze kiszonki na zimę
Do słoików oprócz ogórków powinny trafić także liście wiśni i porzeczki. Dzięki nim ogórki po ukiszeniu będą chrupiące i zachowają swoją konsystencję. Wystarczy tylko kilka liści, a ogórki będą idealne za każdym razem. Wszystkie produkty i ich proporcje poznasz, sprawdzając poniższą listę.
Składniki:
- 1 kg ogórków
- kilka liści porzeczki
- kilka liści wiśni
- 5 ząbków czosnku
- 1 korzeń chrzanu
- 2 liście chrzanu
- 2 gałązki kopru
- 1,5 l wody
- 1 łyżka soli
- 1 l wody
Przepis na ogórki kiszone na zimę
Ogórki dokładnie umyj. Do wyparzonego słoika włóż liście chrzanu, liście wiśni i porzeczki. Dodaj także 2 ząbki czosnku i korzeń chrzanu. Następnie ciasno upchaj ogórki. Na wierzch ułóż koper.
Wodę podgrzej, ale nie zagotowuj jej. Do ciepłej cieczy wsi sól i dokładnie wymieszaj, aby się rozpuściła. Zalej nią ogórki, a słoiki szczelnie zakręć. Przechowuj je w chłodnym i zacienionym miejscu. Sprawdź, co możesz zrobić ze schabu oraz zobacz, jak przechowywać miód .