Smakosze.pl Porady Czy zupę ogórkową można mrozić?
canva/stockphotostudio, Getty Images Signature

Czy zupę ogórkową można mrozić?

16 września 2021
Autor tekstu: Adam Moskal

Zupę ogórkową niekiedy gotuje się w takich ilościach, że nie da się jej zjeść w ciągu 1-2 dni. Wtedy wielu z nas zastanawia się, czy można ją zamrozić, aby zachować jej wspaniały smak na dłużej. Ogórkowa nadaje się do mrożenia, lecz nie może zawierać śmietany - w innym wypadku zupa po prostu się zepsuje.

Zupa ogórkowa to klasyka, którą zna i uwielbia mnóstwo smakoszy. Niektórzy darzą ją tak wielką sympatią, że przygotowywana jest co tydzień, dlatego warto znać dobry sposób, aby zachować jej większą ilość.

Samo gotowanie ogórkowej nie sprawia zbyt dużo problemów, dobrze jest jednak poznać kilka metod, które pozwolą na wzmocnienie jej smaku.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Przechowywanie zupy ogórkowej

Oczywiście najczęściej trzymamy ją w lodówce - mało kto jest w stanie w końcu wytrzymać i nie zjeść jej do końca w kilka dni. Jeśli jest szczelnie zakryta, wytrzyma w takich warunkach do 4 dni.

Duży zapas ogórkowej należy jednak zamrozić, gdyż po tym czasie może się zwyczajnie zepsuć. W tym celu nie wolno dodawać do niej śmietany - tłuszcz z nabiału nie zamrozi się i zepsuje smak dania.

Jeśli więc masz niezabieloną zupę, przelej ją po ugotowaniu do słoików lub pojemników ze szczelnym zamknięciem i wstaw do zamrażalnika. Po rozmrożeniu i zagotowaniu wystarczy dodać odrobinę śmietany, aby cieszyć się ogórkową taką, jak zawsze.

Jak ugotować najlepszą ogórkową?

Po pierwsze, przed zalaniem składników wodą, niektóre z nich powinno się podsmażyć. Karmelizacja na warzywach i mięsie znacznie zintensyfikuje smak i aromat, a także poprawi kolor.

Na naszej stronie zamieściliśmy także mnóstwo innych ciekawych informacji kulinarnych, które mogą ci się spodobać. Przeczytaj ten artykuł , w którym wyjaśniamy, jak zrobić gęstą i pożywną zupę ogórkową?. W tym tekście zdradzamy, kiedy należy dodawać śmietanę do zupy.

Kolejną ważną zasadą jest użycie nie tylko ogórków, lecz również zalewy, w której się kisiły. Można mieć dzięki temu pewność, że kwaśność jest na odpowiednim poziomie. Dodatkowo smak ogórków będzie bardziej wyczuwalny.

Zupa ogórkowa

Źródło: canva/Dar1930, Getty Images

Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy na darmową, zamkniętą grupę na Facebooku tylko dla Smakoszy

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: everyday-delicious.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Obserwuj nas w
autor
Adam Moskal

Wydawca serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad cztery lata, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji.

 

 

 

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.kossakowski@smakosze.pl
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy