Smakosze.pl Porady Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki?
canva/Pexels--2286921, pixabay

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki?

29 listopada 2021
Autor tekstu: Adam Moskal

W każdej lodówce po jakimś czasie użytkowania zaczyna być wyczuwalny specyficzny zapach, który niekiedy może być nieprzyjemny. Na szczęście są proste domowe sposoby, aby radzić sobie z tym problemem. Podstawą jest oczywiście zachowanie czystości, jednak można zastosować proste odświeżacze powietrza z produktów kuchennych.

Z lodówek korzysta się każdego dnia, dlatego tak łatwo o jakiekolwiek zabrudzenia w jej wnętrzu. Niekiedy zapomni się o jakimś produkcie, z którego unosi się nieprzyjemny zapach. Po takiej wpadce w lodówce może utrwalić się ta woń.

Dlatego tak ważne jest zachowanie czystości na każdych półkach. Gdy jednak wydarzy się niespodziewane i zapach mimo wszystko i tak się pojawi, nie ma potrzeby wychodzenia do sklepu po chemię domową. Z produktów w kuchennych szafkach zrobisz wystarczająco skuteczne specyfiki, aby uporać się z fetorem.

Pochłaniacze wilgoci do lodówki

Mało kto zdaje sobie sprawę, że węgiel aktywowany poza zastosowaniem leczniczym, świetnie pochłania wilgoć, a wraz z nią zapachy z powietrza. Wystarczy rozkruszyć kilka tabletek, wsypać je na talerz i ustawić na środkowej półce lodówki.

Innym świetnym pochłaniaczem wilgoci, a przy okazji niezwykle tanim, jest zwykła soda oczyszczona. Ją również należy wsypać do jakiegoś płaskiego naczynia i ustawić na środkowej półce. Oba specyfiki należy wymieniać co kilka dni.

Odświeżacze powietrza

Doskonale sprawdzającą się przyprawą, która szczególnie często obecna jest w naszych szafkach w okresie świątecznym, są goździki. Te pięknie pachnące wysuszone kwiaty wchłaniają wilgoć, a przy okazji wydzielają intensywny aromat.

Po obraniu cytryn, mandarynek czy pomarańczy nigdy nie wyrzucaj skórek - po ich delikatnym wysuszeniu na kaloryferze będą silnie wchłaniać wszelkie nieprzyjemne aromaty w lodówce. Tak jak goździki, będą wydzielać odświeżający zapach.

Jabłko oraz kawa

Zmielone ziarna kawy także podołają zadaniu odświeżenia zapachu wnętrza lodówki. Wystarczy wsypać je do oddychającego woreczka, powiesić na środkowej półce i wymieniać zmielone ziarna co kilka dni.

Gąbczasta struktura jabłka pozwala wykorzystywać ten owoc równie skutecznie, co zmielone ziarna kawy. Ćwiartki jabłka wstawia się do lodówki i co kilkanaście godzin wymienia i w ciągu kilku dni problem z zapachem zostanie rozwiązany.

Jeśli masz ochotę na więcej ciekawych informacji ze świata kulinariów, zajrzyj na naszą stronę. Z tego artykułu dowiesz się czym zastąpić zwykły proszek do pieczenia. Ten tekst wyjawia przepis na domowy ocet jabłkowy z obierków.

Lodówka

Źródło zdjęcia: canva/Aleksej Sarifulin, Getty Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: neonet Zapraszamy na nasz Instagram

Obserwuj nas w
autor
Adam Moskal

Wydawca serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad cztery lata, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji.

 

 

 

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.kossakowski@smakosze.pl
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy