Jak zawijać gołąbki, żeby się nie rozpadły?
Gołąbki uwielbia wielu smakoszy. Mięsno-ryżowy farsz w delikatnej kapuścianej otoczce potrafi jednak spędzić sen z powiek niejednej gospodyni domowej. Wszystko dlatego, że nawet najdrobniejszy błąd podczas przygotowania może doprowadzić do powstania nieatrakcyjnej wizualnie potrawy. Wiemy, jak temu zapobiec.
Nieważne czy gołąbki nadziewacie mięsem, czy też przyrządzacie je w wersji wegetariańskiej — muszą być dobrze zawinięte, by można było je podać gościom. Z naszymi poradami na pewno wam się uda.
Skuteczna metoda zawijania gołąbków
Choć mogłoby się wydawać, że nie ma jednej skutecznej metody przyrządzania gołąbków, patent, który wam za chwilę zaprezentujemy, z pewnością was nie zawiedzie. Zapomnijcie o radach, by kapustę potraktować jak naleśnik czy krokiet.
Dobrze znane sposoby zawijania farszu w ciasto mogą się nie sprawdzić, gdy mięsne nadzienie, będziemy pakować do dużo mniej elastycznych warzywnych liści. Znamy pewniejszy trik, który pozwoli wam przyrządzić tę potrawę szybko i skutecznie.
Zawijanie gołąbków krok po kroku
Krok 1: Kapustę starannie sparzamy i oddzielamy jej liście. Jeden z nich układamy sobie na dłoni i nakładamy na niego do dwóch łyżek farszu. Wypełnianie gołąbka rozpoczynamy bliżej głąba.
Krok 2: Zwijamy liść, zaczynając od zgrubienia. Dobrze dociskamy warzywo do nadzienia i upewniamy się, że krawędź znalazła się głęboko wewnątrz rulonu.
Krok 3: Gdy zawijas jest gotowy, jedną z końcówek liścia wciskamy palcem wskazującym do wnętrza gołąbka. To samo powtarzamy z zakończeniem po drugiej stronie. Właśnie nafaszerowaliśmy kapustę.
Ta technika pozwala skutecznie zamknąć nadzienie wewnątrz liści. Teraz gołąbki możemy upiec lub ugotować w sosie pomidorowym . Będą pyszne zarówno z pieczywem jak i z ziemniakami.
Źródło zdjęcia: canva/oksanashufrych
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy
Źródło: newsy.gotujmy, slowo.org, przepisy