Jaki twaróg jest najlepszy na pierogi leniwe? Babcia Stefania zawsze używa jednego rodzaju
Jesteście wielbicielami pierogów leniwych? By wyszły zwarte, ale delikatne trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Ważny jest rodzaj użytego twarogu. Babcia Stefania zawsze robi kluski leniwe z półtłustego twarogu. Dzięki temu kluski wychodzą miękkie i rozpływające się w ustach. Koniecznie zwróćcie uwagę na ten składnik.
Pierogi leniwe to szybkie kluski, które przygotujesz z twarogu, mąki, jajek i odrobiny soli. Leniwe robi się naprawdę łatwo. Pierogi są gotowe po kilku minutach gotowania, podasz je z ulubionymi dodatkami.
Do pierogów leniwych gorąco polecam kwaśną śmietanę, owoce i cukier waniliowy. Kluski rewelacyjnie smakują również polane stopionym masłem i oprószone cukrem oraz mielonym cynamonem. Pierogi leniwe są daniem, które posmakuje nawet największym niejadkom.
Pierogi leniwe wyjdą idealnie, kiedy zastosujesz rady babci Stefci. Zrezygnuj z chudego i tłustego twarogu, nie sprawdzą się do kultowych klusek. Bardzo istotna jest również sama mąka - zawsze pszenna i zawsze przesiana, żeby w masie nie było grudek, które zepsują smak.
Jaki twaróg wykorzystać do pierogów leniwych?
Sekretem smaku i delikatnej konsystencji pierogów leniwych jest odpowiedni twaróg. Jeśli wybierzesz za chudy lub za tłusty biały ser, leniwe kluski nie wyjdą zbyt smaczne.
Półtłusty twaróg jest najlepszym serem do pierogów leniwych. Jest wystarczająco tłusty, by pierogi miały lekką, kremową konsystencję. Kluski z chudego twarogu będą miały wyczuwalne grudki, a z tłustego wyjdą zbyt kaloryczne.
Zwróć też uwagę na konsystencję twarogu. Powinien być zwarty, ale jednak soczysty, niezbyt mocno odciśnięty. Doskonale sprawdzi się biały, półtłusty ser w kostce lub typu krajanka.
Jak zrobić idealne pierogi leniwe? Bardzo ważna jest również mąka
Do pierogów leniwych wykorzystaj mąkę pszenną. Mąkę przesiej przez sito i dopiero dodaj do reszty składników. Przesiana mąka doskonale napowietrzy ser, a pierogi będą lekkie, puszyste i pełne smaku.
Na 500 g twarogu dodaj 1 szklankę mąki, 3 jajka i szczyptę soli. Całość wyrób ręcznie, z ciasta uformuj wałek i pokrój. Pierogi leniwe wrzucaj na gorącą, osoloną wodę i gotuj kilka minut, do wypłynięcia.
Kluski śląskie i kopytka wyszły twarde? Tu dowiesz się, jakiego błędu należy unikać podczas przygotowywania kultowej potrawy. Jak wybrać w sklepie dobre mandarynki?
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Sernik cytrynowy z bezą. Orzeźwiająca wersja klasycznego wypieku osłodzi jesienne popołudnie
-
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama