Smakosze.pl
pomidory

canva/Ipinchuk

Prosty sposób na przyśpieszenie wzrostu pomidorów

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Pomidory prosto z przydomowego ogródka lub krzaczka to marzenie wielu z nas. Co robić, aby szybciej rosły? Przedstawiamy prosty sposób, który zagwarantuje udane zbiory tych warzyw. Uwaga! Jest on naprawdę banalnie prosty.

Sadzenie i odpowiednia pielęgnacja pomidorów to kwestia, która budzi ogromne zainteresowanie. Wciąż pojawiają się nowe sposoby, które mają pomóc nam w zyskaniu obfitych zbiorów pomidorów.

Prosty sposób na obfite zbiory pomidorów

Aby cieszyć się udanymi zbiorami pomidorów, warto przygotować roztwór i podlać nim każdy krzaczek na naszej działce lub ogrodzie. Co będzie potrzebne do jego wykonania?

Składniki:

  • 3 litry wody

  • 1 kropla jodu

Sposób wykonania:

Wlej kroplę jodu do 3 litrów wody i podlej nim każdy krzak pomidorów. Jod ma za zadanie chronić roślin przed chorobami grzybiczymi oraz pasożytami. Zwiększa on również siłę do wcześniejszego kwitnienia oraz wielkość owoców. Po czym poznać, że pomidorom brakuje jodu?

Czym charakteryzuje się brak jodu u pomidorów?

Gdy pomidorom brakuje jodu, te niestety od razu zaczynają marnieć. Niewystarczająca ilość tego pierwiastka ma ogromny wpływ na ich owocowanie. Jeśli nie zostanie on uzupełniony, mogą czekać nas bardzo nieudane zbiory.

Brak jodu może mieć również odzwierciedlenie w spadku odporności tych roślin. Szczególnie może to dotyczyć młodych sadzonek. Przez nie pomidory mogą zapadać na choroby, które w konsekwencji doprowadzą do ich obumierania.

Na brak tego cennego pierwiastka mogą wskazywać również cienkie łodygi oraz bladość liści pomidorów. Niepokojącym objawem może być również gnicie korzenia pomidorów.

Jeśli w porę nie nakarmimy rośliny dobroczynnym jodem, to ona może po prostu zmarnieć, a my nie będziemy cieszyć się zbiorami naszych ulubionych warzyw. A nie od dziś wiadomo, że nic tak nie smakuje jak właśnie pomidory prosto z krzaczka.

Polecamy również nasz tekst, w którym podawaliśmy prosty sposób na obfite zbiory ogórków. Znajdziecie go tutaj.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: smak dnia

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >
Szypułki truskawek mają pewne sekrety

Porady

Czy szypułki z truskawek są jadalne?

Czytaj więcej >
Grzyby o odpychającej goryczy

Porady

Goryczak żółciowy - grzyb, którego lepiej omijać

Czytaj więcej >
kawa w upały

Porady

Czy można pić kawę w upalne dni?

Czytaj więcej >