Kiedy należy dodawać śmietanę do zupy?
Śmietana w wielu zupach stanowi istotny składnik. Dzięki niej potrawa nabiera odpowiednio gęstej konsystencji, a także w zależności od rodzaju śmietany, jej smak zostaje złagodzony lub uwypuklony. Warto pamiętać, że dodaje się ją pod sam koniec gotowania.
Wybranie odpowiedniego momentu wlania śmietany do zupy może być podchwytliwym zadaniem. Gdy doda się ją zbyt wcześnie, ryzykuje się jej rozwarstwieniem. Za późno, a danie może mieć intensywny smak śmietany.
Kuchenni amatorzy często popełniają również jeden, bardzo ogromny błąd. Nie hartują oni jej przed wlaniem do gorącego dania, przez co śmietana waży się i nie prezentuje się okazale.
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Kiedy wlać śmietanę do zupy?
Eksperci kulinarni jednogłośnie mówią, że najlepszym momentem do dodania śmietany jest sam koniec gotowania. Minimalizuje się dzięki temu ryzyko zważenia, które niszczy przyjemność z jedzenia.
Bardzo ważne jest również zahartowanie jej przed wykorzystaniem. Wystarczy wlać odrobinę gorącej zupy do śmietany i zamieszać - w taki sposób zwiększa się jej odporność termiczną.
Pamiętaj, że zupę zabieloną śmietaną należy zjeść w ciągu maksymalnie 2-3 dni. Po tym czasie śmietana skwaśnieje i sprawi, że całe danie nie będzie dobrze smakować.
Jaki rodzaj śmietany jest najlepszy?
W sklepach dostępne jest wiele różnych śmietan i każda z nich nadaje się do czego innego. Kwaśne warianty z mniejszą ilością tłuszczu podkreślają smak kwaśnych zup o intensywnym smaku.
Chcesz poznać inne porady? W tym artykule zdradzamy, jak najlepiej zagęścić flaczki. Ten tekst poświęcony został napojom od Ekipy Friza oraz miejscach gdzie można je znaleźć.
Tłustsze rodzaje świetnie sprawdzają się z kolei przy zupach łagodniejszych, które nie mają aż tak silnego aromatu. Pozwalają one również lepiej zagęścić danie.
Źródło: canva/illuworld, Getty Images
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
źródło: garymoveout.pl; fotografiaodkuchni.com